Funktionärer Lidingöloppet 2021
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
IFK LIDINGÖ
FRIIDROTT

Andreas, Ida, Julle, Axel och Axel vann i Täby Vinterspel
2018-01-21 11:45
Victoria Psilander, Alicia Larsten, Robin Isaksson, Fredrick Ekholm, Andreas Otterling och Liv Berglöf var några av de IFKare som tävlade i Täby Vinterspel på lördagen. Foto: Henrik Isaksson

Under första dagen av Täby Vinterspel nådde femton IFKare prispallen.


I männens längdtävling var det två. Andreas Otterling vann och Fredrick Ekholm var trea. Malin Olsson var tvåa i K längd på 5.94. Robin Isaksson var trea i längd i P17 på 6.14 (centimetern från uteperset från i somras) och samma placering fick både Axel Pålsson i P10 (3.63) och Madeleine Aulio i F17.


I P13 höjd vann Axel Pålsson P10 på 1.24 och i P13 var Fabian Gyldén Svensson trea på 1.38. Samma placering fast i F13 fick Alice Lindgren (1.45).


I F14 sprang Felicia Majby (8.82)och Emelie Majby (8.97) 60m. Båda satte pers.


I kula tog Vilhelm Psilander en andraplats i P12 (7.97) och August Calles en tredjeplats i P13 på 9.69.

 

I löpgrenarna blev det seger på P17 1500m för Julius Mördrup och för Ida Egnell i F13 på 60m (8.47). I samma final blev Alice Lindgren trea (8.86). Det blev också en andraplats för Victoria Psilander på 1000m i F15  och dessutom var den flitige pallbesökaren Axel Pålsson trea i P10 60m (9.42).


Tävlingarna fortsätter under söndagen.

 

Resultat Täby Vinterspel lördag 20 januari 2018


/Janne Åkerblom

Resultat Täby Vinterspel


Datum: 20-21 jan 2018


Plats: Sätrahallen



MS 60 m Försök 20/1  12:01







Heat 1



3 Andreas Movin 1996 7,37





Heat 2



2 Fredrick Ekholm 1994 7,07 q





Heat 4



6 Albin Boestad 1997 7,47










MS Längd Final 20/1  14:47







1 Andreas Otterling 1986 7,42





P 17 60 m Försök 20/1  11:10







Heat 3



6 Måns Boshuis 2002 7,78





P 17 Längd Final 20/1  14:22


3 Robin Isaksson 2002 6,14
9 Måns Boshuis 2002 5,60










P 15 1 000 m Final 20/1  15:19







Heat 1



6 Sebastian Ljungberg 2003 3,07,71





P 13 60 m Försök 20/1  08:46


Heat 1



6 Anton Hellstrand Helleberg 2005 8,94





Heat 2



3 Linus Barenstedt 2005 9,05





Heat 3



1 Nicklas Östlund 2005 8,89 q
2 Max Haaber-Bernth 2005 8,95





P 13 Höjd Final 20/1  12:59


3 Fabian Gyldén Svensson 2005 138
4 Anton Hellstrand Helleberg 2005 134





P 13 Kula Final 20/1  09:24


3 August Calles 2005 9,69
8 Anton Hellstrand Helleberg 2005 7,81





P 12 60 m Försök 20/1  08:27


Heat 3



2 Oscar Pettersson 2006 9,50
5 Mattias Blomquist 2006 9,95





P 12 Höjd Final 20/1  12:50


6 Olle Hart 2006 130
17 Mattias Blomquist 2006 110





P 12 Längd Final 20/1  09:31


Pool 1



11 Oscar Pettersson 2006 3,59
12 Mattias Blomquist 2006 3,35





P 12 Kula Final 20/1  10:43


2 Vilhelm Psilander 2006 7.97
16 Mattias Blomquist 2006 5.02





P 10 60 m Försök 20/1  10:52


Heat 1



2 Axel Pålsson 2008 9,51 q





Heat 2



8 Kiran Ohlin 2008 10,92










Heat 4



1 Ruben Hart 2008 9,89 q





P 10 60 m Final 20/1  13:41


3 Axel Pålsson 2008 9,42
6 Ruben Hart 2008 9,95





P 10 Höjd Final 20/1  09:31







Pool 2



1 Axel Pålsson 2008 124





P 10 Höjd Final - Sammanställning


1 Axel Pålsson 2008 124





P 10 Längd Final 20/1  08:45


Pool 1



2 Axel Pålsson 2008 3,63
3 Ruben Hart 2008 3,55





P 10 Längd Final - Sammanställning


3 Axel Pålsson 2008 3,63
5 Ruben Hart 2008 3,55





P 10 Kula Final 20/1  11:54


Pool 2



2 Ruben Hart 2008 6.62
3 Axel Pålsson 2008 6.27
5 Kiran Ohlin 2008 5.93 4.96





P 10 Kula Final - Sammanställning


4 Ruben Hart 2008 6.62
6 Axel Pålsson 2008 6.27
8 Kiran Ohlin 2008 5.93 4.96





KS Stav Final 20/1  12:51


12 Kristina Hvalgren 2002 2.02










KS Längd Final 20/1  13:17


2 Malin Olsson 1990 5,94





F 17 1 500 m Final 20/1  15:11


9 Carolina Larson 2002 5,37,95





F 17 Längd Final 20/1  11:07


3 Madeleine Aulio 2002 5,07





F 15 1 000 m Final 20/1  15:35


Heat 1



1 Victoria Psilander 2003 3,09,91
7 Liv Berglöf 2003 3,20,81





Heat 2



6 Alicia Larsten 2004 3,27,47





F 15 1 000 m Final - Sammanställning


2 Victoria Psilander 2003 3,09,91
8 Liv Berglöf 2003 3,20,81
14 Alicia Larsten 2004 3,27,47





F 14 60 m Försök 20/1  10:33


Heat 1



3 Felicia Majby 2004 8,82
5 Emelie Majby 2004 8,97





F 13 60 m Försök 20/1  08:57


Heat 1



1 Alice Lindgren 2005 8,65 q
4 Amanda Jerner 2005 9,08
5 Cornelia Larsten 2005 9,40





Heat 2



5 Ebba Ekström 2005 9,55





Heat 3



1 Ida Egnell 2005 8,52 q
6 Helena Hvalgren 2005 9,73





Heat 4



2 Ida Frykhammar 2005 9,03





Heat 5



1 Tyra Hedin 2005 8,85 q
6 Johanna Aulio 2005 10,17










F 13 60 m Final 20/1  12:45


1 Ida Egnell 2005 8,47
3 Alice Lindgren 2005 8,65
8 Tyra Hedin 2005 8,95





F 13 Höjd Final 20/1  10:24







Pool 2



1 Alice Lindgren 2005 145
5 Ida Frykhammar 2005 130
6 Cornelia Larsten 2005 130
9 Ebba Ekström 2005 125





F 13 Höjd Final - Sammanställning


3 Alice Lindgren 2005 145
9 Ida Frykhammar 2005 130
11 Cornelia Larsten 2005 130
15 Ebba Ekström 2005 125





F 13 Kula Final 20/1  13:05


8 Ebba Ekström 2005 8,41
12 Ida Frykhammar 2005 7,95
16 Alice Lindgren 2005 7,33
19 Johanna Aulio 2005 7,10
21 Helena Hvalgren 2005 6,47





F 12 60 m Försök 20/1  10:19


Heat 2



2 Ester Arkinger 2006 9,21
3 Lova Mattsson 2006 9,25
6 Gesa Brockmann 2006 10,01










F 12 Höjd Final 20/1  14:43


F 12 Höjd Final - Sammanställning


4 Lova Mattsson 2006 130





F 12 Längd Final 20/1  09:00


Pool 2



3 Lova Mattsson 2006 4,07
8 Ester Arkinger 2006 3,65
15 Astrid Eriksson 2006 3,38
16 Gesa Brockmann 2006 3,32





F 12 Kula Final 20/1  11:20


F 12 Kula Final - Sammanställning


22 Astrid Eriksson 2006 6.10





F 10 60 m Försök 20/1  11:20


Heat 1



3 Alice Klint 2008 10,29
8 Christina Tisell Thorsander 2008 11,22










Heat 3



1 Ida Danielsson 2008 9,80 q





F 10 60 m Final 20/1  13:50


5 Ida Danielsson 2008 9,69





F 10 Höjd Final 20/1  08:40


F 10 Höjd Final - Sammanställning


6 Ida Danielsson 2008 110





F 10 Längd Final 20/1  10:11


F 10 Längd Final - Sammanställning


11 Ida Danielsson 2008 3,29
28 Alice Klint 2008 2,89
42 Christina Tisell Thorsander 2008 2,55
table { }tr { }col { }br { }td { padding-top: 1px; padding-right: 1px; padding-left: 1px; color: black; font-size: 12pt; font-weight: 400; font-style: normal; text-decoration: none; font-family: Calibri, sans-serif; vertical-align: bottom; border: medium none; white-space: nowrap; }.xl63 { font-size: 13.5pt; font-weight: 700; }.xl64 { font-size: 10pt; }.xl65 { font-family: Verdana, sans-serif; }.xl66 { font-size: 10pt; font-weight: 700; font-family: Verdana, sans-serif; }.xl67 { font-weight: 700; font-family: Verdana, sans-serif; }.xl68 { text-align: right; }.xl69 { font-family: Verdana, sans-serif; text-align: right; }.xl70 { font-family: Verdana, sans-serif; text-align: right; }
Resultat Täby Vinterspel


Datum: 20-21 jan 2018


Plats: Sätrahallen



MS 60 m Försök 20/1  12:01







Heat 1



3 Andreas Movin 1996 7,37





Heat 2



2 Fredrick Ekholm 1994 7,07 q





Heat 4



6 Albin Boestad 1997 7,47










MS Längd Final 20/1  14:47







1 Andreas Otterling 1986 7,42





P 17 60 m Försök 20/1  11:10







Heat 3



6 Måns Boshuis 2002 7,78





P 17 Längd Final 20/1  14:22


3 Robin Isaksson 2002 6,14
9 Måns Boshuis 2002 5,60










P 15 1 000 m Final 20/1  15:19







Heat 1



6 Sebastian Ljungberg 2003 3,07,71





P 13 60 m Försök 20/1  08:46


Heat 1



6 Anton Hellstrand Helleberg 2005 8,94





Heat 2



3 Linus Barenstedt 2005 9,05





Heat 3



1 Nicklas Östlund 2005 8,89 q
2 Max Haaber-Bernth 2005 8,95





P 13 Höjd Final 20/1  12:59


3 Fabian Gyldén Svensson 2005 138
4 Anton Hellstrand Helleberg 2005 134





P 13 Kula Final 20/1  09:24


3 August Calles 2005 9,69
8 Anton Hellstrand Helleberg 2005 7,81





P 12 60 m Försök 20/1  08:27


Heat 3



2 Oscar Pettersson 2006 9,50
5 Mattias Blomquist 2006 9,95





P 12 Höjd Final 20/1  12:50


6 Olle Hart 2006 130
17 Mattias Blomquist 2006 110





P 12 Längd Final 20/1  09:31


Pool 1



11 Oscar Pettersson 2006 3,59
12 Mattias Blomquist 2006 3,35





P 12 Kula Final 20/1  10:43


2 Vilhelm Psilander 2006 7.97
16 Mattias Blomquist 2006 5.02





P 10 60 m Försök 20/1  10:52


Heat 1



2 Axel Pålsson 2008 9,51 q





Heat 2



8 Kiran Ohlin 2008 10,92










Heat 4



1 Ruben Hart 2008 9,89 q





P 10 60 m Final 20/1  13:41


3 Axel Pålsson 2008 9,42
6 Ruben Hart 2008 9,95





P 10 Höjd Final 20/1  09:31







Pool 2



1 Axel Pålsson 2008 124





P 10 Höjd Final - Sammanställning


1 Axel Pålsson 2008 124





P 10 Längd Final 20/1  08:45


Pool 1



2 Axel Pålsson 2008 3,63
3 Ruben Hart 2008 3,55





P 10 Längd Final - Sammanställning


3 Axel Pålsson 2008 3,63
5 Ruben Hart 2008 3,55





P 10 Kula Final 20/1  11:54


Pool 2



2 Ruben Hart 2008 6.62
3 Axel Pålsson 2008 6.27
5 Kiran Ohlin 2008 5.93 4.96





P 10 Kula Final - Sammanställning


4 Ruben Hart 2008 6.62
6 Axel Pålsson 2008 6.27
8 Kiran Ohlin 2008 5.93 4.96





KS Stav Final 20/1  12:51


12 Kristina Hvalgren 2002 2.02










KS Längd Final 20/1  13:17


2 Malin Olsson 1990 5,94





F 17 1 500 m Final 20/1  15:11


9 Carolina Larson 2002 5,37,95





F 17 Längd Final 20/1  11:07


3 Madeleine Aulio 2002 5,07





F 15 1 000 m Final 20/1  15:35


Heat 1



1 Victoria Psilander 2003 3,09,91
7 Liv Berglöf 2003 3,20,81





Heat 2



6 Alicia Larsten 2004 3,27,47





F 15 1 000 m Final - Sammanställning


2 Victoria Psilander 2003 3,09,91
8 Liv Berglöf 2003 3,20,81
14 Alicia Larsten 2004 3,27,47





F 14 60 m Försök 20/1  10:33


Heat 1



3 Felicia Majby 2004 8,82
5 Emelie Majby 2004 8,97





F 13 60 m Försök 20/1  08:57


Heat 1



1 Alice Lindgren 2005 8,65 q
4 Amanda Jerner 2005 9,08
5 Cornelia Larsten 2005 9,40





Heat 2



5 Ebba Ekström 2005 9,55





Heat 3



1 Ida Egnell 2005 8,52 q
6 Helena Hvalgren 2005 9,73





Heat 4



2 Ida Frykhammar 2005 9,03





Heat 5



1 Tyra Hedin 2005 8,85 q
6 Johanna Aulio 2005 10,17










F 13 60 m Final 20/1  12:45


1 Ida Egnell 2005 8,47
3 Alice Lindgren 2005 8,65
8 Tyra Hedin 2005 8,95





F 13 Höjd Final 20/1  10:24







Pool 2



1 Alice Lindgren 2005 145
5 Ida Frykhammar 2005 130
6 Cornelia Larsten 2005 130
9 Ebba Ekström 2005 125





F 13 Höjd Final - Sammanställning


3 Alice Lindgren 2005 145
9 Ida Frykhammar 2005 130
11 Cornelia Larsten 2005 130
15 Ebba Ekström 2005 125





F 13 Kula Final 20/1  13:05


8 Ebba Ekström 2005 8,41
12 Ida Frykhammar 2005 7,95
16 Alice Lindgren 2005 7,33
19 Johanna Aulio 2005 7,10
21 Helena Hvalgren 2005 6,47





F 12 60 m Försök 20/1  10:19


Heat 2



2 Ester Arkinger 2006 9,21
3 Lova Mattsson 2006 9,25
6 Gesa Brockmann 2006 10,01










F 12 Höjd Final 20/1  14:43


F 12 Höjd Final - Sammanställning


4 Lova Mattsson 2006 130





F 12 Längd Final 20/1  09:00


Pool 2



3 Lova Mattsson 2006 4,07
8 Ester Arkinger 2006 3,65
15 Astrid Eriksson 2006 3,38
16 Gesa Brockmann 2006 3,32





F 12 Kula Final 20/1  11:20


F 12 Kula Final - Sammanställning


22 Astrid Eriksson 2006 6.10





F 10 60 m Försök 20/1  11:20


Heat 1



3 Alice Klint 2008 10,29
8 Christina Tisell Thorsander 2008 11,22










Heat 3



1 Ida Danielsson 2008 9,80 q





F 10 60 m Final 20/1  13:50


5 Ida Danielsson 2008 9,69





F 10 Höjd Final 20/1  08:40


F 10 Höjd Final - Sammanställning


6 Ida Danielsson 2008 110





F 10 Längd Final 20/1  10:11


F 10 Längd Final - Sammanställning


11 Ida Danielsson 2008 3,29
28 Alice Klint 2008 2,89
42 Christina Tisell Thorsander 2008 2,55

Nyhetsarkiv
Funktionärer sökes...2021-09-22 16:17
Invigningen avklarad2021-09-11 16:30
PASSA PÅ!2021-09-10 22:36
SM dag 2 & 32021-09-01 13:41
SM Dag 12021-08-28 09:38
USM-tankar2021-08-15 22:05
Idrottslekis är igång2021-08-11 15:06
USM för 16-17 åringar2021-08-10 15:20
Sommar med Jacob Hård2021-08-08 13:32
Silver på Stafett-SM2021-08-01 15:01
Friidrotten ser ljuset2021-07-30 17:00
Simon i sitt första OS2021-07-30 02:48
En dag i Font Romeu2021-07-16 15:37
Att vara med på OS2021-06-30 13:08
Andreas vann i Lerum2021-06-26 07:08
IFKarna i Huddingespelen2021-06-26 07:01
Glad Midsommar!2021-06-24 08:51
Lag-SM 20212021-05-29 20:49
Tävlingsstatistik2021-05-29 14:44
Lag-SM2021-05-28 20:37
Tyra F17-etta i Täby2021-05-23 23:35
Gräsbanor på Grönsta2021-05-19 10:14
Lag-SM2021-05-17 12:52
2021-05-16 18:30
Nya Lidingövallen2021-05-03 12:50
Sommaridrottsskolan 20212021-04-23 10:00
Tjuvstart...2021-04-22 17:56
Passa på!!2021-04-21 09:00
Updatering Covid2021-04-19 14:53
Sponsorintervju Minutus2021-04-13 15:04
Fredrika tävlar i USA2021-04-06 15:54
CRAFT - Stipendiat 52021-03-31 16:54
CRAFT Stipendiat 42021-03-25 14:10
CRAFT Stipendiat 32021-03-25 13:55
CRAFT Stipendiat 22021-03-22 21:23
CRAFT Stipendiat 12021-03-22 20:58
Årsmöte pågår!2021-03-17 19:37
SM-resan 2021!2021-03-11 18:04
Årets första Bulle!2021-03-08 21:42
Kamrat Nytt 1 för 20212021-01-27 10:32
Uffe 752021-01-22 09:10
Veteranerna tar plats2021-01-20 14:49
Aktuell Statistik2021-01-12 11:00
Kampanjen fortsätter2020-12-26 09:00
85-bästa genom tiderna2020-12-15 16:00
Årsbästa utomhus 20202020-12-14 18:00
Årets Ledare 2020 2020-12-12 10:00
Årets Funktionär 20192020-11-24 17:00
Skön overall i shopen2020-11-15 13:20
Stavcamp i Norrköping!2020-10-12 08:59
Mål och Motivation2020-10-08 11:44
Rolle sprang Bärsärka2020-10-07 15:07
Rapport från Täby Open2020-08-19 09:06
Friidrotts SM, BRONS2020-08-15 17:45
Friidrotts SM GULD2020-08-15 15:53
Lena över 40 i diskus2020-08-14 23:15
David persade i längd2020-07-27 09:13
Helena utepersade i stav2020-07-22 13:31
Simon allt närmare 3:402020-07-12 00:44
Sebbe snabb på 1000m 2020-06-05 22:37
Sommarträning2020-06-05 10:02
Veckans gren Längd2020-06-05 08:35
Utbildning 16/62020-06-02 13:24
Ändrade öppettider2020-05-31 09:42
Bygget på Vallen2020-05-29 14:23
Sommaridrottsskolan 20202020-05-18 13:47
Info om Corona2020-05-10 11:37
Olof – the blogger2020-05-01 14:06
Ordföranden har ordet2020-04-14 14:36
Årsmöte ikväll 18:002020-04-01 09:00
Årsmötet flyttat!2020-03-20 08:00
IJSM-silver till Johanna2020-03-02 20:17
Många pers i Uppsala2020-02-12 00:14
Webshopen är nu öppen!2020-01-20 16:36
IFK - Nytt2020-01-02 13:00
IFK-galan: Årets IFKare2019-12-25 06:32
Senilgala!2019-12-18 21:49
Nu kör vi!2019-12-13 10:05
Simon 51a i terräng-EM2019-12-08 23:15
Intropass 18 januari2019-12-04 10:54
Dingolägret 2019!2019-12-03 14:41
Dingo Camp 20192019-11-13 10:52
IFK-galan 20192019-10-29 10:27
De 315 SM-medaljerna2019-10-27 17:25
Luciaspelen 20192019-10-24 15:56
Veckans Gren 20192019-10-17 16:15
Hässelbyloppet 20192019-10-14 11:40
Veckans gren 9:e Oktober2019-10-11 10:15
Lena fick 08fri-jobbet2019-10-09 19:08
prova kastgrenar2019-10-01 09:37
Veckans gren 2019-09-11 15:40
Årets roligaste helg!2019-09-01 16:10
SM till helgen!2019-08-28 15:20
Tyra trea i trail2019-08-25 23:46
Lag-USM i Uppsala i dag2019-08-18 09:10
Fredrick åter under 14 2019-08-18 09:03
I dag börjar veteran-SM2019-08-16 14:18
IFK-Veckan 19-21 augusti2019-08-14 11:39
USM dag 1: Nike femma2019-08-10 12:22
JSM till helgen!2019-08-06 09:00
Finaler och Knäckebröd2019-07-27 09:05
Alina vann 1500m i Kemi2019-07-23 21:06
2019-07-15 01:00
Edvin vann på Öland2019-07-15 00:59
Elisabeth vann i Kalmar2019-07-15 00:20
Moa vann Mefjärdsjoggen2019-07-10 14:35
Simon 8:50 i Watford2019-07-02 09:28
Malin 5.79 i Spanien2019-06-12 21:07
Edvin vann i Sundsvall2019-05-29 09:38
Grattis!2019-05-25 19:00
Nordiska Skolspelen2019-05-20 22:18
Aktivera Lidingö2019-05-10 18:59
Friidrott i närbild!2019-05-09 22:00
Städhoppsträning2019-04-28 10:40
Heshlu tia i Örebro2019-04-07 12:52
Filip & Ella2019-03-25 22:48
2019-03-22 20:35
IUSM till helgen!2019-03-06 08:00
Utbildningar i närtid!2019-03-05 14:31
IU/JSM i Växjö2019-02-24 15:51
Tips till er tränare!2019-02-22 15:10
Bästa funktionärerna.2019-02-18 09:10
4 medaljer på ISM!2019-02-17 16:29
ISM till helgen!2019-02-13 10:14
Hampus 1.94 i Göteborg2019-02-02 23:16
IUDM 12-17 år 2019-01-23 05:58
2019-01-21 12:13
Vad gör en funktionär?2019-01-16 08:00
Cursus i Sydafrika2019-01-08 15:28
Save the Date 30 maj2018-12-19 08:45
Dags att motionera!2018-11-28 07:15
IFK Galan 2018!2018-11-05 14:20
IFK Lidingö Friidrott2018-11-01 08:42
2018-10-25 13:30
Klövernlägret 20182018-10-16 15:13
Resultat castorama del 12018-10-12 10:40
Funktionär 20182018-09-26 10:22
Det är inte för sent!2018-09-18 21:46
Veckans gren i kast2018-09-04 15:02
Veckans gren på Vallen2018-09-04 07:57
2018-08-27 15:34
Sara snabb i Skara2018-08-19 16:34
Sommarspelen på Stadion2018-08-14 15:45
Tyra fyra i Broloppet2018-07-25 12:49
Jacob vann Jungfruloppet2018-07-25 12:47
Daniel vann Levaloppet2018-07-23 15:40
Jacob vann i Visby2018-07-23 15:34
Mika vann 800m i Kalmar2018-07-18 17:19
Victoria fyra i Nice2018-07-12 11:28
Hasse Ljung 80 år2018-07-12 07:52
Tyra vann i Bollnäs 2018-07-11 17:14
2018-07-09 08:00
Lag-SM på fredag2018-07-04 12:58
Andreas 7.80 i Tyskland2018-06-06 00:46
Lidingöloppet on Tour2018-06-05 13:00
Fyra segrar i Minimaran2018-06-04 10:54
Anna 2:05 i Watford2018-06-03 10:51
Stockholmskampen match 22018-06-01 09:22
Helgens Stafett-SM...2018-05-27 15:55
Stafett-SM till helgen!2018-05-24 13:56
KLUBBDAG 29 maj2018-05-22 11:49
Papricaloppet den 26 maj2018-05-19 11:52
Klubbkampen 20182018-05-02 07:03
Kallemannen vann i Visby2018-04-30 10:10
Bauhaus galan 10 juni2018-04-26 11:45
KM på Vallen 20/52018-04-20 13:08
Mikkel ny i styrelsen!2018-04-13 10:23
KM Terräng 18 april2018-04-05 15:22
Funktionärsutbildning 2018-03-25 19:58
Årets Tränare 2018-03-23 10:45
Årets IFK:are2018-03-23 10:25
Årets Hane och Hona2018-03-23 09:15
Nu är nya Bullen ute2018-03-17 09:37
IJSM the movie!2018-03-08 08:31
IUSM till helgen!2018-02-28 11:00
Årsmöte 21 mars2018-02-27 09:00
Sexton medaljer på IUDM2018-02-23 15:26
IJSM till helgen!2018-02-21 11:00
Andreas fyra i Paris2018-02-16 23:34
ISM till helgen!2018-02-14 11:00
Årsmötet 21 mars 20182018-02-11 14:48
Klubbkväll 27 mars2018-02-09 11:15
Veckans Gren 20182018-02-08 15:30
IVSM-guld till Inge2018-02-04 09:17
Tre viktiga nya regler!2018-01-23 12:44
Tyra tävlade i Örebro2018-01-15 23:43
TCS Lidingöloppet2018-01-12 13:52
God 24 december2017-12-24 21:19
IFK-galan: Årets kämpe2017-12-12 13:10
IFK-galan: Årets kompis2017-12-12 12:46
Läs nya IFK-Bullen nu!2017-12-01 11:40
Ida dubbelvann i Örebro2017-11-18 22:15
3/4 Castorama på onsdag2017-10-02 15:37
Erik, kung av Uppsala2017-09-21 16:18
Tre IFKare i Skol-DM2017-09-16 12:16
Hälsans Dag i lördags!2017-09-12 15:30
Resultaten i KM 5000m2017-09-07 00:02
Melina 71a i Tjejmilen2017-09-04 08:13
En kväll på Vallen2017-08-31 10:24
2017-08-24 10:56
Nytt träningsrekord2017-08-23 07:04
Andreas tvåa i Finland2017-08-21 22:11
Jakob visar SM-form2017-08-21 06:33
USM dag 1: Dubbla brons2017-08-12 14:51
JSM till helgen!2017-08-09 12:00
Dubbelt IFK i Raukloppet2017-08-02 23:17
Anthony femma i Europa2017-08-02 23:17
Björn 4.54 i Göteborg2017-07-29 21:52
Simon hindersexa på JEM2017-07-23 23:50
Simon i JEM-final!2017-07-21 19:41
I september händer det!2017-07-13 09:32
Ida vann på Muskö2017-07-10 09:08
Inte i år heller...2017-07-08 20:17
Talar du finska?2017-06-27 14:54
Nytt i klädshopen!2017-06-16 15:03
Andreas trea i Finland2017-06-11 21:42
Andreas tvåa på Kreta2017-06-05 07:49
Ny hemsida!2017-06-01 10:20
Jobba på Touren;) ?2017-06-01 10:01
Klubbdag på Intersport2017-06-01 10:00
Stafett-SM dag 22017-05-28 10:31
Anton tvåa i Finspång2017-05-26 15:03
Stafett-SM till helgen2017-05-24 11:23
Grillkväll på torsdag!2017-05-22 11:44
Lag-SM kval på torsdag2017-05-22 11:42
Hampus över 1.982017-05-22 11:38
Linnea vann Milspåret2017-05-22 11:33
KM i helgen som var...2017-05-16 21:19
Efter 50 år sa hon ja!2017-05-16 10:36
Sofia vann Vårmilen2017-05-12 13:24
Hälsning från Florida2017-05-08 11:17
Robin över 50 i spjut2017-05-08 11:06
Hampus – the jumper2017-05-01 15:27
 
Våra sociala medier
STOLT ARRANGÖR AV LIDINGÖLOPPSVECKAN 2021
Våra partners
Övriga partners
RF Sisu