Tyck till och gör IFK till en ännu bättre förening!
– Vi i IFK Lidingö Friidrott vill utvecklas som förening och vi har därför beslutat oss för att i år arbeta med Föreningssmart, förklarar IFKs nya ordförande Mikkel Mördrup. Han fortsätter: Föreningssmart är ett verktyg för föreningsutveckling som är framtaget i samarbete mellan Svensk Friidrott och RF-SISU.
Själva enkäten – som alla medlemmar anonymt ges möjlighet att besvara – innehåller frågor som rör föreningen, de aktiva, tränarna, ledarna, arrangemangen och anläggningarna. Svaren ger grunden för Föreningssmart. Den är framtagen av Svensk Friidrott och RF-SISU.
– Styrelsen räknar med att redovisa svaren på det informationsmöte som vi håller onsdag 17 juni. De kommer att ge oss viktig input till den verksamhetsplan som vi nu jobbar med, berättar Mikkel.
Så satsa 10 minuter den här veckan och gör klubben bättre för all framtid. Ta vara på den här möjligheten att vara med och tycka till!













