IFK LIDINGÖ

FRIIDROTT

IFK-galan: Årets kompis

2017-12-12 12:46
Prisutdelaren Andreas Otterling tillsammans med ett par av årets kompisar, Sara Svalberg, Moa Sellergren och Albin Andersson
Prisutdelaren Andreas Otterling tillsammans med ett par av årets kompisar, Sara Svalberg, Moa Sellergren och Albin Andersson
Den andra kategorin som fick pris under IFK-galan i går hade den hedersvärda benämningen Årets kompis. Även här var det Andreas Otterling som delade ut priserna, till dessa kompisar.

2004: Emelie Majby

Emelie Majby- Du är alltid snäll, peppande, glad, mycket pratsam, kramig, schysst och ställer alltid upp för laget. Det är årets kompis det! 

 

2003: Doddie Blomgren

Doddie kommer till träningarna med ett leende på läpparna, alltid positiv, nyfiken och glad. Är mån om att alla ska trivas och pratar naturligt med både dem som varit med länge och de nya. Socialt kompetent och ett härligt föredöme för hela gruppen. Fortsätt så!

 

2002: Sara Svalberg

Sara, om du vore godis så vore du Kexchoklad. För du är just Go ´o gla´ Kexchoklad! Allas bästa kompis. I klubben. På tävlingar.
Du är årets kompis helt enkelt.

 

2001: Moa Sellergren

Under hösten har två utbytesstudenter kommit till gruppen. En som har ansträngt sig lite extra för att både Leonardo och Sarah ska känna sig välkomna är Årets kompis – Moa Sellergren.

 

2000: Albin Andersson

En riktig kompis ställer upp. Och en som alltid ställer upp är killen som har ställt upp – och fullföljt – nio Lilla Lidingöloppet-lopp och två lopp på 15 km, totalt elva raka! Årets (Lidingölopps)kompis är Albin Andersson.

Nyhetsarkiv

Instagram
Dopingvaccin
Lidingöloppet
Sundströms
Craft
ENENDA.
Handelsbanken
ICA
Expobolaget
SFIF
RF-Sisu
Gotland Stockholm

Våra sociala medier

Instagram

Trygg Förening

Dopingvaccin

STOLT ARRANGÖR AV

Lidingöloppet

Våra partners

SundströmsCraftENENDA.HandelsbankenICAExpobolaget

RF Sisu & Svensk Friidrott

SFIFRF-SisuGotland Stockholm