Luciaspelen 13-15 December
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IFK LIDINGÖ
FRIIDROTT
Erik och Charlotte de snabbaste IFKarna på TCS Lidingöloppet 30 km
2019-10-06 10:29
Erik Lagerlöf på väg mot mål på 30 km-loppet. Bild från Lidingöloppets webbsändning

Erik Lagerlöf sa ett par dagar före loppet att han siktade på en tid under 1:50 på Lidingöloppets 30 km. ”Om det går riktigt bra hoppas jag på att göra ner mot 1:48”, la han till sen. Och visst gjorde han det. Efter ett mycket väl genomfört lopp nådde han målet på Grönsta på tiden 1:48:40. Med det var han 22a bland männen och först av Lidingölöparna i mål.

 

Snabbast av IFK-tjejerna var Charlotte Schönbeck som hade 2:09:26 och blev 20e tjej i mål.

Resultat TCS Lidingöloppet 30 km lördag 28 september 2019

Se loppet i repris på Lidingöloppets webbsändning


Här är en sammanställning över resultaten Lidingöresultaten i TCS Lidingöloppets veteranklasser. Observera att flera som kommer med när vi sorterar på ”Lidingö” i klubbnamn eller ort tävlar för andra klubbar än IFK Lidingö.



22


MK30 - M


01:48:40


Erik Lagerlöf

IFK Lidingö Friidrott

66


MK30 - M


01:55:49


Fredrik Kronander

IFK Lidingö Friidrott

128


MK30 - M


02:02:05


Stefan Hållberg

IFK Lidingö Friidrott

132


MK30 - M


02:02:29


Björn Wärn

Terrible Tuesdays

153


MK30 - M


02:04:02


William Sihver

IFK Lidingö

189


MK30 - M


02:05:31


Andreas Mannberg

Östersunds SK

245


MK30 - M


02:08:08


Josef Murray

Lidingö

249


MK30 - M


02:08:25


Anders Åhlén

IFK Lidingö Friidrott

324


MK30 - M


02:10:43


Niclas Preber

IFK Lidingö Friidrott

336


MK30 - M


02:11:07


Anders Hållberg

IFK Lidingö Friidrott

338


MK30 - M


02:11:09


Daniel Nilsson

55/ FK Studenterna

454


MK30 - M


02:13:34


Ulf Gezelius

Lidingö triathlon

583


MK30 - M


02:15:55


Mate Kerenyi

IFK Lidingö

611


MK30 - M


02:16:41


Niklas Danell

IFK Lidingö

620


MK30 - M


02:16:52


Gabriel Littson Enning

SJ

636


MK30 - M


02:17:16


Michael Berlin

SEB IF

647


MK30 - M


02:17:26


Gillis Dahl

Lidingö

665


MK30 - M


02:17:55


Pontus Dackmo

Terrible Tuesdays Triathlon

704


MK30 - M


02:18:42


Samuel Murray

IFK Lidingö SOK

763


MK30 - M


02:19:59


Martin Sandberg

Lidingö

818


MK30 - M


02:20:49


Olle Lindeberg

CK Bundet

865


MK30 - M


02:21:52


Pierre Merlet

KOT

933


MK30 - M


02:22:51


Vladislav Stepanov

Ericsson SIK

951


MK30 - M


02:23:14


Matthew Woodward

Lidingö

1055


MK30 - M


02:24:47


Can Pettersen

SLL/Stockholm Care AB/

1104


MK30 - M


02:25:38


Tobias Brick

Lidingö

1137


MK30 - M


02:25:58


Anders Jobeus

Lidingö Triathlon

1146


MK30 - M


02:26:04


JOHAN Santoft

LIDINGÖdingö

1187


MK30 - M


02:26:25


Krister Svensson

SJ

1206


MK30 - M


02:26:37


Simon Krawe

Stockholm ck

1235


MK30 - M


02:26:53


Fredrik Björkstedt

Lidingö

1282


MK30 - M


02:27:29


Leigh Jones

Lidingö

1299


MK30 - M


02:27:43


Peder Lindskog

IFK Lidingö/inRikta

1301


MK30 - M


02:27:44


Joel Ambré

Lidingö

1316


MK30 - M


02:27:51


Mats Hedberg

Lidingö

1404


MK30 - M


02:28:41


Leif Granholm

IFK Lidingö Friidrott

1409


MK30 - M


02:28:44


Patrik Rignell

Äpplarö Löpargille

1459


MK30 - M


02:29:14


Anders Holm

Kälvesta IOF

1469


MK30 - M


02:29:19


Nils Henckel

Lidingö

1476


MK30 - M


02:29:24


Mattias Olausson

Lidingö

1492


MK30 - M


02:29:35


Peter Söderman

Lidingö Stad

1507


MK30 - M


02:29:46


Patrik Sundberg

Club Running Sweden

1535


MK30 - M


02:30:13


David ODowd

Terrible Tuesdays Triathlon Club 1852

1549


MK30 - M


02:30:26


Tomas Åkerstedt

IFK Lidingö SOK

1562


MK30 - M


02:30:37


Daniel Ring

IFK Lidingö

1567


MK30 - M


02:30:45


Stefan Haag

IFK Lidingö Friidrott

1582


MK30 - M


02:30:57


Johan Eliasson

Lidingö

1587


MK30 - M


02:31:01


Fredrik Bauer

IFK Lidingö SOK

1612


MK30 - M


02:31:20


Elliot Rückert

Rückert & CO

1619


MK30 - M


02:31:23


Philip Hammarsten

Lidingö

1650


MK30 - M


02:31:49


Stefan Lundström

SJ

1661


MK30 - M


02:31:55


Matts Östling

Lidingö

1736


MK30 - M


02:32:35


Anders Harting

D.Ä.N.S.

1809


MK30 - M


02:33:30


Tomas Rosengren

Lidingö

1810


MK30 - M


02:33:30


Jacob Lundblad

Lidingö

1814


MK30 - M


02:33:32


Kettil Blohmé

Lidingo

1820


MK30 - M


02:33:36


Erik Hasselberg

Lidingö

1909


MK30 - M


02:34:30


Johan Sabel

Lidingö

1917


MK30 - M


02:34:36


Johan Rostedt

Boarp

1982


MK30 - M


02:35:27


Fredrik Warne

IFK Lidingö SOK

2001


MK30 - M


02:35:43


Jason Berry

Lidingö

2028


MK30 - M


02:35:52


Romain Haettel

TCS/

2035


MK30 - M


02:35:58


Torbjörn Karlsson

IFK Lidingö Friidrott

2042


MK30 - M


02:36:00


Mikael Nyberg

Lidingö

2072


MK30 - M


02:36:23


Patric Brolin

Lidingö

2102


MK30 - M


02:36:39


Peter Laurin

Terrible Tuesdays

2146


MK30 - M


02:37:04


Gunnar Wik

Lidingö

2191


MK30 - M


02:37:28


Henrik Engström

Lidingö

2431


MK30 - M


02:39:42


Johan Alpman

Lidingö

2455


MK30 - M


02:39:55


Staffan Söderman

Lidingö

2488


MK30 - M


02:40:15


Håkan Nyberg

Lidingö

2623


MK30 - M


02:41:31


Niklas Korn

Lidingö

2666


MK30 - M


02:41:51


Fabian Gabrielsson

Lidingö Stad

2672


MK30 - M


02:41:55


Björn Claesson

Nike Sweden

2701


MK30 - M


02:42:13


William Klingefjord

SHREK

2703


MK30 - M


02:42:13


Björn Unger

Gusten Axe

2733


MK30 - M


02:42:27


Joakim Erenlöf

Lidingö

2780


MK30 - M


02:42:56


Peder Lundgren

Lidingö

2791


MK30 - M


02:43:04


Erik Sörheim

Lidingö

2806


MK30 - M


02:43:09


Mattias Svensson

Humlegården Fastigheter

2822


MK30 - M


02:43:17


Michael Broquist

LIDINGÖ

2824


MK30 - M


02:43:17


Göran Gylfe

IFK Lidingö Friidrott

2850


MK30 - M


02:43:32


Scott Moore

Terrible Tuesdays

2887


MK30 - M


02:43:48


Christian Hadenius

Lidingö

2892


MK30 - M


02:43:50


Felix Ternheim

Lidingö

2901


MK30 - M


02:43:55


Erik Sachs

Lidingö

2918


MK30 - M


02:44:06


Magnus Gunnarsson

Lidingö

2927


MK30 - M


02:44:12


Cristoffer Lokatt

IFK Lidingö Friidrott

2970


MK30 - M


02:44:34


Johan Hedenbro

Lidingö

3004


MK30 - M


02:44:51


Fredrik Stenberg

Lidingö Stad

3021


MK30 - M


02:44:58


Andreas Håkansson

Lidingö

3027


MK30 - M


02:45:02


Axel Tunelli

Beijer

3029


MK30 - M


02:45:03


Henrik Engströmer

Lidingö

3051


MK30 - M


02:45:17


Patrik Nagenius

Lidingö

3080


MK30 - M


02:45:30


Alexei Monastyrnyi

Atea IFF

3085


MK30 - M


02:45:33


Christian Holzner

Lidingö

3160


MK30 - M


02:46:09


Oscar Granberg

Lidingö

3164


MK30 - M


02:46:11


Carl Henric Holmberg

Serpentine Runners

3248


MK30 - M


02:46:54


Stefan Brehammar

Bromstens IK

3269


MK30 - M


02:47:05


Kristofer Liljeberg

Carnegie IF

3281


MK30 - M


02:47:10


David Zenkert

Lidingö

3292


MK30 - M


02:47:15


Jonas Forss

Lidingö

3361


MK30 - M


02:47:53


Nicklas Carlbom

Lidingö

3379


MK30 - M


02:48:04


Gustaf Redin

Askestock

3462


MK30 - M


02:48:38


Anton Westerberg

IFK Lidingö Friidrott

3577


MK30 - M


02:49:30


Per Henckel

Lidingö

3579


MK30 - M


02:49:30


Pontus Espling

Lidingö

3653


MK30 - M


02:50:05


Fredrik Wahlberg

IFK Lidingö Friidrott

3693


MK30 - M


02:50:27


Thomas Holmgren

Lidingö Triathlon

3711


MK30 - M


02:50:36


Wictor Brage

Lidingö

3713


MK30 - M


02:50:37


Oscar Nilsson

IFK Lidingö Friidrott

3715


MK30 - M


02:50:39


Lars Källhammar

Lidingö

3754


MK30 - M


02:51:01


Magnus Bergman

Lidingö

3760


MK30 - M


02:51:04


Måns Gjötterberg

Lidingö

3761


MK30 - M


02:51:04


Patrik Ekspong

Lidingö

3766


MK30 - M


02:51:05


Pontus Hagman

Lidingö

3828


MK30 - M


02:51:40


Ioan Baba

Stockholm

3863


MK30 - M


02:51:57


Jonas Dahlqvist

Ellevio

3886


MK30 - M


02:52:10


Oliver Klingefjord

SHREK

3942


MK30 - M


02:52:37


Christopher Stroh

Lidingö

3944


MK30 - M


02:52:37


Per Anders Norén

Lidingö

3975


MK30 - M


02:52:53


Marcus Berggren

Lidingö

3979


MK30 - M


02:52:55


Einar Ahlström

Lidingö

4035


MK30 - M


02:53:19


Claes Dietmann

Fågelsträcket IK Spring

4070


MK30 - M


02:53:33


Conny Burman

Beijer

4099


MK30 - M


02:53:46


Peter Edwall

Lidingö

4112


MK30 - M


02:53:52


Peter Johansson

Lidingö

4163


MK30 - M


02:54:13


Daniel Månstråle

Lidingö

4168


MK30 - M


02:54:15


Oscar Arp

Lidingö

4221


MK30 - M


02:54:42


Anders Börjefors

Lidingö

4263


MK30 - M


02:55:01


Sven Boström

Lidingö

4356


MK30 - M


02:55:48


Anders Palmkvist

IFK Lidingö SOK

4367


MK30 - M


02:55:54


Carl Svanberg

Lidingö

4374


MK30 - M


02:55:58


Eric Nordberg

Lidingö

4408


MK30 - M


02:56:09


Khalid Elias

Lidingö

4426


MK30 - M


02:56:17


Yngvar Paulsen

Norrkroken Runners

4429


MK30 - M


02:56:19


Mattias Lidén

Lidingö

4444


MK30 - M


02:56:26


Joakim Eurenius

LIDINGÖ

4446


MK30 - M


02:56:27


Daniel Thulin

Länsförsäkringar IF

4472


MK30 - M


02:56:33


Andreas Mörck

Lidingö

4529


MK30 - M


02:56:55


Stefan Fassbender

LIDINGÖ

4562


MK30 - M


02:57:06


Martin Czernik

Klövern (WSP)

4566


MK30 - M


02:57:08


Mathias Wikland

Lidingö

4587


MK30 - M


02:57:15


Eric Almbladh

Lidingö

4599


MK30 - M


02:57:21


Tam Johnson

Lidingö

4613


MK30 - M


02:57:28


Anders Nilsson

Lidingö

4634


MK30 - M


02:57:37


Roger Olsson

Lidingö

4669


MK30 - M


02:57:50


Johan Svarts

Lidingö Brevik

4727


MK30 - M


02:58:19


Per Wretenberg

Davisa AB

4767


MK30 - M


02:58:33


Conrad Grut

IFK Lidingö Friidrott

4779


MK30 - M


02:58:37


Ola Danielsson

Bizt AB

4805


MK30 - M


02:58:45


Gabriel Gyllenvåg

Stadium

4815


MK30 - M


02:58:48


Björn Edström

FM/HKV

4823


MK30 - M


02:58:53


Martin Rhodin

Lidingö

4832


MK30 - M


02:58:55


Fredrik Lorentzon

IFK Lidingö Friidrott

4892


MK30 - M


02:59:19


Magnus Andersson

LIDINGÖ

4919


MK30 - M


02:59:31


Jonas Vestlund

Lidingö

5009


MK30 - M


03:00:20


Torbjörn Olofsson

Lidingö

5027


MK30 - M


03:00:35


Soran Rabin Bozorg

LIDINGÖ

5031


MK30 - M


03:00:36


Johan Sundén

Liningö

5056


MK30 - M


03:00:59


Robin Fornell-Olsson

Lidingö

5057


MK30 - M


03:01:01


David Mattsson

Lidingö Stad

5087


MK30 - M


03:01:20


Fredrik Majby

FM/LG

5093


MK30 - M


03:01:24


Daniel Askebäck

Team Sixfours Business Consulting

5109


MK30 - M


03:01:34


Winston Huth

Lidingö

5157


MK30 - M


03:02:03


Mats Liedholm

LIDINGÖ

5160


MK30 - M


03:02:05


Martin Sandahl

Aitutaki

5165


MK30 - M


03:02:09


Viktor Karlsson

TCS/

5191


MK30 - M


03:02:26


Richard Lowseck

Lidingö

5199


MK30 - M


03:02:30


Anders Hellman

Lidingö

5286


MK30 - M


03:03:14


Olof Svensson

Lidingö

5293


MK30 - M


03:03:20


Mark Savage

LIDINGÖ

5309


MK30 - M


03:03:29


Håkan Bergqvist

Stockholm Frontrunners

5335


MK30 - M


03:03:51


Tobias Fröberg

Stockholm City Triathlon

5343


MK30 - M


03:03:56


Claas Hendrik Fuegemann

Lidingö

5350


MK30 - M


03:03:58


Jonas Rejment

Lidingö

5362


MK30 - M


03:04:05


Patrik Zenkert

Lidingö

5383


MK30 - M


03:04:16


Richard Åvall

Lidingö

5409


MK30 - M


03:04:33


Peter Thomsson

Lidingö

5411


MK30 - M


03:04:34


Mats Olsson

Lidingö

5419


MK30 - M


03:04:40


Fredrik Forslund

The Blancco Run Club

5433


MK30 - M


03:04:46


Mathias Lagerros

LIDINGÖ

5503


MK30 - M


03:05:41


Martin Ramefelt

Lidingö

5516


MK30 - M


03:05:54


Johan Frodell

Lidingö

5521


MK30 - M


03:05:56


August Granberg

Lidingö

5524


MK30 - M


03:05:57


Peter Heyne

Lidingö

5598


MK30 - M


03:06:51


Axel Wibom

LIDINGO

5599


MK30 - M


03:06:52


Johan Mähler

Lidingö

5636


MK30 - M


03:07:21


José Kimenga

Lidingö

5724


MK30 - M


03:08:29


Jacob Johansson

Loffes

5726


MK30 - M


03:08:32


Magnus Larsson

Amorhöjdens Löparklubb

5742


MK30 - M


03:08:46


Hans Skruvfors

LIDINGÖ

5819


MK30 - M


03:09:29


Henrik Paulsson

Lidingö Stad/

5861


MK30 - M


03:10:07


Anders Holmberg Gorgén

Lidingö

5874


MK30 - M


03:10:16


Christer Yllner

Lidingö stad

5908


MK30 - M


03:10:43


Richard Grut

Lidingö

5933


MK30 - M


03:10:55


Jone Källsäter

Lidingö Stad

5960


MK30 - M


03:11:16


Hampus Gällmo

Lidingö

6019


MK30 - M


03:12:01


Ola Bringle

Syltpricken IK

6043


MK30 - M


03:12:17


Douglas McBride

Lidingö

6050


MK30 - M


03:12:23


Carl Gustaf Björnberg

Lidingö

6095


MK30 - M


03:12:51


Erik Humble

Lidingö

6099


MK30 - M


03:12:52


Mark Conley

Lidingö

6129


MK30 - M


03:13:18


Markus Persson

Frihjul

6164


MK30 - M


03:13:46


Jan Ola Rotnes

Lidingö

6183


MK30 - M


03:14:00


Nils Öberg

IFK Lidingö Friidrott

6203


MK30 - M


03:14:18


Nicklas Karlsson

Lidingö Stad

6211


MK30 - M


03:14:26


Magnus Mühlenbock

Lidingö

6216


MK30 - M


03:14:31


Jan Berntsson

Hallby

6227


MK30 - M


03:14:38


Martin Fredriksson

Lidingö

6230


MK30 - M


03:14:40


Kristofer Heder

Hedersknösarna

6304


MK30 - M


03:15:26


Axel Göthberg

KRYSSAAXEL.SE

6323


MK30 - M


03:15:46


Fredrik Johansson

Lidingö

6341


MK30 - M


03:16:01


Johan Bernunger

Lidingö

6360


MK30 - M


03:16:15


Bertil Starfelt

FM/HKV

6407


MK30 - M


03:16:55


Paul Roswall

Lidingö

6436


MK30 - M


03:17:18


Björn Täljsten

Lidingö

6451


MK30 - M


03:17:32


Andreas Joleby

Lidingö

6539


MK30 - M


03:18:50


Magnus Askefors

55/ Lidingö Stad

6597


MK30 - M


03:19:36


Adrian Öhrström

Lidingö

6601


MK30 - M


03:19:37


Joakim Drake

Lidingö

6633


MK30 - M


03:20:00


Jacob Dahlström

Lidingö

6662


MK30 - M


03:20:33


Axel Sundström

Lidingö

6701


MK30 - M


03:21:05


Christoffer Hedin

IFK Lidingö SOK

6724


MK30 - M


03:21:27


Kim Kåberg

Hedersknösarna

6726


MK30 - M


03:21:30


Anton Svensson

Hammarby

6747


MK30 - M


03:21:48


Gabriel Niklasson

Lidingö

6799


MK30 - M


03:22:35


Arvid Wollin

Lidingö

6855


MK30 - M


03:23:21


Hans Westerback

LIDINGÖ

6856


MK30 - M


03:23:22


Christian Lagergren

Lidingö

6897


MK30 - M


03:24:03


Anton Elgh

Lidingö

6919


MK30 - M


03:24:22


Christoffer Mellbrink

Lidingö

6927


MK30 - M


03:24:29


Olof Larsberger

Lidingö

6929


MK30 - M


03:24:30


Hans Dahlström

LIDINGÖ

6949


MK30 - M


03:24:49


Jari Haapasaari

Lidingö Stad

6955


MK30 - M


03:24:59


Tomas Hedberg

Team Genklang

6990


MK30 - M


03:25:34


Alexander Antonisen

Lidingö

6991


MK30 - M


03:25:35


Marc Henriksen

Lidingö

7023


MK30 - M


03:26:13


Kristoffer Fagerlund

Lidingö

7026


MK30 - M


03:26:16


Joakim Dahl

CHIMNEY

7049


MK30 - M


03:26:41


Per Holmquist

Beijer

7075


MK30 - M


03:27:18


Richard Jacobsson

Lidingö-Gåshaga

7251


MK30 - M


03:30:07


Jens Göthberg

JRG Runners

7422


MK30 - M


03:33:28


Erik Knave

Lidingö

7429


MK30 - M


03:33:40


Oscar Ahnelöv

Lidingö

7430


MK30 - M


03:33:40


Jesper Flygar

Lidingö

7487


MK30 - M


03:34:40


Johan Bark

IFK Lidingö Friidrott

7588


MK30 - M


03:37:02


Edward Bourn

Burro Advisors

7589


MK30 - M


03:37:05


Laurent Souvignet

France

7594


MK30 - M


03:37:12


Håkan Ericsson

Lidingö

7677


MK30 - M


03:38:58


Dennis Berntsson

Lidingö

7700


MK30 - M


03:39:25


Michael O´Neill

Team Mollymelon

7727


MK30 - M


03:39:47


Niklas Wullt

Lidingö

7796


MK30 - M


03:41:51


Peter Oscarsson

Beijer

7884


MK30 - M


03:44:15


Andrew Sharp

Ericsson AB

7985


MK30 - M


03:47:23


Mathias Westling

L.E.S.G

8128


MK30 - M


03:51:25


Hjalmar Brismar

Lidingö

8153


MK30 - M


03:52:14


Peter Ericson

LIDINGÖ

8167


MK30 - M


03:52:40


Erik Lagerwall

Lidingö

8248


MK30 - M


03:55:23


Olof Eriksson

Lidingö

8303


MK30 - M


03:56:41


Leif Jansson

Beijer

8312


MK30 - M


03:56:52


Alexander Flinckman

TSM Running/We Who Run Club Lidingö

8326


MK30 - M


03:57:13


Gustaf Drougge

Lidingö

8358


MK30 - M


03:58:19


Stefan Jalkeby

Lidingö

8410


MK30 - M


03:59:59


Hans Jorstedt

www.zenitlaw.se

8425


MK30 - M


04:00:49


Carl-Johan Rådmark

Lidingö

8438


MK30 - M


04:01:24


Markus Määttä

Lidingö

8443


MK30 - M


04:01:36


Raz Dechantal

Cybercom

8450


MK30 - M


04:02:11


Thommy Berg

Beijer

8474


MK30 - M


04:03:31


Harald Bauer

IFK Lidingö SOK

8520


MK30 - M


04:06:10


Jonas Eriksson

LIDINGÖ

8524


MK30 - M


04:06:19


Lars Stråhle

TSM running

8563


MK30 - M


04:09:42


Anders Skagerlind

Lidingö

8593


MK30 - M


04:11:06


Jakob Österlund

Lidingö

8647


MK30 - M


04:16:42


Björn Lamby

Lidingö

8691


MK30 - M


04:20:50


Eric Asp

Lidingö

8796


MK30 - M


04:32:06


Bo Knutson

Lidingö

8927


MK30 - M


05:02:52


Magnus Wiklund

Lifingö









19


MK30 - K


02:09:00


Malin Gibrand

FK Studenterna

20


MK30 - K


02:09:26


Charlotte Schönbeck

IFK Lidingö Friidrott

44


MK30 - K


02:19:41


Emma Holstad

IFK Lidingö

86


MK30 - K


02:27:58


Anna Hadenius

TSM Running

88


MK30 - K


02:28:03


Maria Nyström

Lidingö

131


MK30 - K


02:31:41


Inez Elpers

Lidingo

162


MK30 - K


02:34:01


Caroline Bohman

Lidingö

170


MK30 - K


02:34:15


Paulina Sjöholm

Stockholm city triathlon

173


MK30 - K


02:34:25


Frida Jönsson

LIDINGÖ

185


MK30 - K


02:34:45


Johanna Håkansson

IFK Lidingö

191


MK30 - K


02:34:55


Catharina Östring

IFK Lidingö SOK

220


MK30 - K


02:36:30


Malin Blom

Lidingö

236


MK30 - K


02:37:14


Helena Areschoug

IFK Lidingö SOK

255


MK30 - K


02:38:06


Hannele Kurra

Lidingö

281


MK30 - K


02:39:37


Camilla Wikland

Lidingö

312


MK30 - K


02:41:09


Kristin Håkansson

Lidingö

328


MK30 - K


02:41:50


Carita Thorén

Lidingö Stad

410


MK30 - K


02:45:13


Caroline Claar Delin

Team Nordic Trail

425


MK30 - K


02:45:51


Inger Thorén

IFK Lidingö SOK

439


MK30 - K


02:46:25


Ylva Holst Lindström

Lidingö

443


MK30 - K


02:46:27


Johanna Ahlgren

Lidingö

450


MK30 - K


02:46:37


Gisela Gerner

Lidingö

480


MK30 - K


02:47:27


Ulrika Paulsson

Lidingö

498


MK30 - K


02:47:47


Karin Törner

ICA

547


MK30 - K


02:49:29


Rebecka Hallerby

Riksbanken IF

549


MK30 - K


02:49:31


Jenny Parnesten

Lidingö

653


MK30 - K


02:52:33


Malin Röjås

Lidingö

689


MK30 - K


02:53:30


Marie Dyberg

IFK Lidingö SOK

696


MK30 - K


02:53:35


Lisa Frick

Lidingö

718


MK30 - K


02:54:02


Caroline Nordström

Lidingö

727


MK30 - K


02:54:12


Amanda Nilsson

Lidingö

763


MK30 - K


02:55:25


Helena Nyberg

Lidingö

769


MK30 - K


02:55:29


Görel Zingmark

Lidingö

824


MK30 - K


02:56:58


Cecilia Arvinge

Lidingö

831


MK30 - K


02:57:10


Christine Göthman Aspelin

LIDINGÖ

865


MK30 - K


02:57:40


Susanne Sjöström

Mrs Liv Lidingö

876


MK30 - K


02:57:47


Emmy Turesson

Burseryds IF

923


MK30 - K


02:58:31


Jenny Dettel

Lidingö

972


MK30 - K


02:59:22


Linnéa Tholsby

Lidingö

1002


MK30 - K


03:00:06


Louise Wallentin

Lidingö

1056


MK30 - K


03:01:11


Fanny Vega

LIDINGÖ

1067


MK30 - K


03:01:36


Anna Rådberg

LIDINGÖ

1106


MK30 - K


03:02:35


jonna Ekström

LIDINGÖ

1107


MK30 - K


03:02:38


Liselotte Lundstedt

Lidingö Stad

1151


MK30 - K


03:03:45


Caroline Turesson

Fantastic4

1232


MK30 - K


03:06:07


Elisabeth Bitterlich

FM/

1235


MK30 - K


03:06:10


Karina Mördrup

TCS/IFK Lidingö Friidrott

1263


MK30 - K


03:07:01


Carolina Wullt

Lidingö

1293


MK30 - K


03:07:33


Maria Sörén

Lidingö

1356


MK30 - K


03:09:00


Erica Lindroth

Lidingö

1397


MK30 - K


03:10:08


Helena Rennermalm

Lidingo

1537


MK30 - K


03:13:03


Sara Severin

Lidingoe

1584


MK30 - K


03:14:21


Linn Hedman

Stockholm

1622


MK30 - K


03:15:20


Jonna Strandberg

Lidingö

1671


MK30 - K


03:16:33


Charlotta Rosén

Lidingö

1727


MK30 - K


03:17:55


Jenny Holmgren

Lidingö

1807


MK30 - K


03:19:43


Natascha Marxmeier

IFK Lidingö SOK

1822


MK30 - K


03:20:08


Maria Gustavsson

Lidingö

1884


MK30 - K


03:21:40


Marie Holvén

Lidingö Stad

1945


MK30 - K


03:23:21


Cecilia Lagerwall

Lidingö

1956


MK30 - K


03:23:37


Eva Källén

Lidingö Stad

1981


MK30 - K


03:24:13


Natalia Månstråle

Lidingö

2011


MK30 - K


03:24:59


Helena Selin

Lidingö

2023


MK30 - K


03:25:21


Ann-Marie Sellergren

Lidingö

2090


MK30 - K


03:26:55


Kristina Torell

Lidingö

2175


MK30 - K


03:29:21


Ellen Norman

Lidingö

2272


MK30 - K


03:32:28


Jennie Westerberg

IFK Lidingö Friidrott

2307


MK30 - K


03:33:27


Marie Edström

FM/FMTIS

2380


MK30 - K


03:36:01


Anna Alvagard

Lidingö

2389


MK30 - K


03:36:23


Ellen von Essen

Lidingö

2443


MK30 - K


03:38:27


Jennie Roos Johansson

55/ LIDINGÖ

2584


MK30 - K


03:43:14


Ieva Bekere

Lidingö

2625


MK30 - K


03:44:32


Josefine Plahn

IFK Lidingö

2843


MK30 - K


03:54:06


Ann-Katrin Begler

Team2148

2897


MK30 - K


03:57:07


Margareta Kingham

Twinpeaks Trophy

2916


MK30 - K


03:57:48


Nora Palm-Jensen

Lidingö

2917


MK30 - K


03:57:48


Charlotta Bergh

Lidingö

2960


MK30 - K


03:59:57


Ulrika Torell

Lidingo

3148


MK30 - K


04:12:36


Maria Lindkvist

LIDINGÖ

3187


MK30 - K


04:15:41


Malin Hug

Lidingö

3234


MK30 - K


04:20:50


Sofie Nyberg

Lidingö

3277


MK30 - K


04:27:53


Klara Palm-Jensen

Lidingö

3408


MK30 - K


05:03:57


Caroline Berg

IFK Lidingö Friidrott

 



Nyhetsarkiv
Intropass 18 januari2019-12-04 10:54
Dingolägret 2019!2019-12-03 14:41
Dingo Camp 20192019-11-13 10:52
IFK-galan 20192019-10-29 10:27
De 315 SM-medaljerna2019-10-27 17:25
2019-10-24 15:56
Veckans Gren 20192019-10-17 16:15
Hässelbyloppet 20192019-10-14 11:40
Veckans gren 9:e Oktober2019-10-11 10:15
Lena fick 08fri-jobbet2019-10-09 19:08
prova kastgrenar2019-10-01 09:37
Veckans gren 2019-09-11 15:40
Årets roligaste helg!2019-09-01 16:10
SM till helgen!2019-08-28 15:20
Tyra trea i trail2019-08-25 23:46
Lag-USM i Uppsala i dag2019-08-18 09:10
Fredrick åter under 14 2019-08-18 09:03
I dag börjar veteran-SM2019-08-16 14:18
IFK-Veckan 19-21 augusti2019-08-14 11:39
USM dag 1: Nike femma2019-08-10 12:22
JSM till helgen!2019-08-06 09:00
Finaler och Knäckebröd2019-07-27 09:05
Alina vann 1500m i Kemi2019-07-23 21:06
2019-07-15 01:00
Edvin vann på Öland2019-07-15 00:59
Elisabeth vann i Kalmar2019-07-15 00:20
Moa vann Mefjärdsjoggen2019-07-10 14:35
Simon 8:50 i Watford2019-07-02 09:28
Malin 5.79 i Spanien2019-06-12 21:07
Edvin vann i Sundsvall2019-05-29 09:38
Grattis!2019-05-25 19:00
Nordiska Skolspelen2019-05-20 22:18
Aktivera Lidingö2019-05-10 18:59
Friidrott i närbild!2019-05-09 22:00
Städhoppsträning2019-04-28 10:40
Heshlu tia i Örebro2019-04-07 12:52
Filip & Ella2019-03-25 22:48
2019-03-22 20:35
IUSM till helgen!2019-03-06 08:00
Utbildningar i närtid!2019-03-05 14:31
IU/JSM i Växjö2019-02-24 15:51
Tips till er tränare!2019-02-22 15:10
Bästa funktionärerna.2019-02-18 09:10
4 medaljer på ISM!2019-02-17 16:29
ISM till helgen!2019-02-13 10:14
Hampus 1.94 i Göteborg2019-02-02 23:16
IUDM 12-17 år 2019-01-23 05:58
2019-01-21 12:13
Vad gör en funktionär?2019-01-16 08:00
Cursus i Sydafrika2019-01-08 15:28
Save the Date 30 maj2018-12-19 08:45
Dags att motionera!2018-11-28 07:15
IFK Galan 2018!2018-11-05 14:20
IFK Lidingö Friidrott2018-11-01 08:42
2018-10-25 13:30
Klövernlägret 20182018-10-16 15:13
Resultat castorama del 12018-10-12 10:40
Funktionär 20182018-09-26 10:22
Det är inte för sent!2018-09-18 21:46
Veckans gren i kast2018-09-04 15:02
Veckans gren på Vallen2018-09-04 07:57
2018-08-27 15:34
Sara snabb i Skara2018-08-19 16:34
Sommarspelen på Stadion2018-08-14 15:45
Tyra fyra i Broloppet2018-07-25 12:49
Jacob vann Jungfruloppet2018-07-25 12:47
Daniel vann Levaloppet2018-07-23 15:40
Jacob vann i Visby2018-07-23 15:34
Mika vann 800m i Kalmar2018-07-18 17:19
Victoria fyra i Nice2018-07-12 11:28
Hasse Ljung 80 år2018-07-12 07:52
Tyra vann i Bollnäs 2018-07-11 17:14
2018-07-09 08:00
Lag-SM på fredag2018-07-04 12:58
Andreas 7.80 i Tyskland2018-06-06 00:46
Lidingöloppet on Tour2018-06-05 13:00
Fyra segrar i Minimaran2018-06-04 10:54
Anna 2:05 i Watford2018-06-03 10:51
Stockholmskampen match 22018-06-01 09:22
Helgens Stafett-SM...2018-05-27 15:55
Stafett-SM till helgen!2018-05-24 13:56
KLUBBDAG 29 maj2018-05-22 11:49
Papricaloppet den 26 maj2018-05-19 11:52
Klubbkampen 20182018-05-02 07:03
Kallemannen vann i Visby2018-04-30 10:10
Bauhaus galan 10 juni2018-04-26 11:45
KM på Vallen 20/52018-04-20 13:08
Mikkel ny i styrelsen!2018-04-13 10:23
KM Terräng 18 april2018-04-05 15:22
Funktionärsutbildning 2018-03-25 19:58
Årets Tränare 2018-03-23 10:45
Årets IFK:are2018-03-23 10:25
Årets Hane och Hona2018-03-23 09:15
Nu är nya Bullen ute2018-03-17 09:37
IJSM the movie!2018-03-08 08:31
IUSM till helgen!2018-02-28 11:00
Årsmöte 21 mars2018-02-27 09:00
Sexton medaljer på IUDM2018-02-23 15:26
IJSM till helgen!2018-02-21 11:00
Andreas fyra i Paris2018-02-16 23:34
ISM till helgen!2018-02-14 11:00
Årsmötet 21 mars 20182018-02-11 14:48
Klubbkväll 27 mars2018-02-09 11:15
Veckans Gren 20182018-02-08 15:30
IVSM-guld till Inge2018-02-04 09:17
Tre viktiga nya regler!2018-01-23 12:44
Tyra tävlade i Örebro2018-01-15 23:43
TCS Lidingöloppet2018-01-12 13:52
God 24 december2017-12-24 21:19
IFK-galan: Årets kämpe2017-12-12 13:10
IFK-galan: Årets kompis2017-12-12 12:46
Läs nya IFK-Bullen nu!2017-12-01 11:40
Ida dubbelvann i Örebro2017-11-18 22:15
3/4 Castorama på onsdag2017-10-02 15:37
Erik, kung av Uppsala2017-09-21 16:18
Tre IFKare i Skol-DM2017-09-16 12:16
Hälsans Dag i lördags!2017-09-12 15:30
Resultaten i KM 5000m2017-09-07 00:02
Melina 71a i Tjejmilen2017-09-04 08:13
En kväll på Vallen2017-08-31 10:24
2017-08-24 10:56
Nytt träningsrekord2017-08-23 07:04
Andreas tvåa i Finland2017-08-21 22:11
Jakob visar SM-form2017-08-21 06:33
USM dag 1: Dubbla brons2017-08-12 14:51
JSM till helgen!2017-08-09 12:00
Dubbelt IFK i Raukloppet2017-08-02 23:17
Anthony femma i Europa2017-08-02 23:17
Björn 4.54 i Göteborg2017-07-29 21:52
Simon hindersexa på JEM2017-07-23 23:50
Simon i JEM-final!2017-07-21 19:41
I september händer det!2017-07-13 09:32
Ida vann på Muskö2017-07-10 09:08
Inte i år heller...2017-07-08 20:17
Talar du finska?2017-06-27 14:54
Nytt i klädshopen!2017-06-16 15:03
Andreas trea i Finland2017-06-11 21:42
Andreas tvåa på Kreta2017-06-05 07:49
Ny hemsida!2017-06-01 10:20
Jobba på Touren;) ?2017-06-01 10:01
Klubbdag på Intersport2017-06-01 10:00
Stafett-SM dag 22017-05-28 10:31
Anton tvåa i Finspång2017-05-26 15:03
Stafett-SM till helgen2017-05-24 11:23
Grillkväll på torsdag!2017-05-22 11:44
Lag-SM kval på torsdag2017-05-22 11:42
Hampus över 1.982017-05-22 11:38
Linnea vann Milspåret2017-05-22 11:33
KM i helgen som var...2017-05-16 21:19
Efter 50 år sa hon ja!2017-05-16 10:36
Sofia vann Vårmilen2017-05-12 13:24
Hälsning från Florida2017-05-08 11:17
Robin över 50 i spjut2017-05-08 11:06
Hampus – the jumper2017-05-01 15:27
 
Våra sociala medier
Stolt arrangör av
Klubbsponsorer
Partners