Luciaspelen 13-15 December
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IFK LIDINGÖ
FRIIDROTT
680 SM/JSM/USM-medaljer hittills – blir det fler i helgen?
2019-02-01 13:42
Simon, Anna och Fredrick är tre av fjolårets SM-medaljörer.
Det första av årets inomhusmästerskap drar igång denna helg med Mångkampen i Uppsala. Sedan dröjer det två veckor innan ISM inleds i Norrköping och ett par veckor senare är det juniorer och ungdomar som gör upp om medaljerna i Växjö och Västerås.

Vår förening har till dags dato vunnit 306 medaljer vid SM tävlingar och 374 medaljer har våra juniorer och ungdomar skrapat ihop genom tiderna. Nu ska vi se om vi kommer upp i 310 resp. 380 under året. Kanske redan inomhus?!

Håll koll! Kom och heja! I varje fall hålla tummarna!


Leif Robertson

SM-medaljörer genom tiderna 1932-2018


Tävling Namn Född Gren Medalj Tävlingsort
1932          
SM, kvinnliga Margareta Färnström  1916 Höjd Silver Stockholm/S
1933          
SM, kvinnliga Margareta Färnström 1916 Höjd Guld Karlstad
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Höjd Silver Karlstad
1934          
SM, kvinnliga Margareta Färnström 1916 Höjd Guld Falkenberg
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Höjd Silver Falkenberg
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Diskus Brons Falkenberg
SM, kvinnliga Märta Wiederström 1914 Spjut Brons Falkenberg
1935          
SM, kvinnliga Margareta Färnström 1916 Höjd Guld Linköping
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Höjd Silver Linköping
SM, kvinnliga Märta Wiederström 1914 Spjut Brons Linköping
1936          
SM Lars Larsson 1911 3000 m hinder (u.v-grav) Guld Stockholm/S
SM Lars Larsson 1911 5000 meter Silver Stockholm/S
SM, inomhushopp Gunnar Färnström 1915 Höjd, stående Guld Arvika
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Höjd Guld Lidingö
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Slungboll Silver Lidingö
1937          
SM Lars Larsson 1911 3000 meter hinder Guld Göteborg/S
SM, kvinnliga Birgitta Färnström 1919 Höjd Silver Göteborg/S
1938          
SM Lars Larsson 1911 3000 meter hinder Guld Stockholm/S
SM, inomhushopp Gunnar Färnström 1915 Höjd, stående Guld Göteborg
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Höjd Guld Malmö
1939          
SM Lars Larsson 1911 3000 meter hinder Guld Stockholm/S
SM Kjell Arnberg 1914 110 meter häck Silver Stockholm/S
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Höjd Brons Hälsingborg
1940          
SM Lars Larsson 1911 3000 meter hinder Guld Stockholm/S
SM Kjell Arnberg 1914 110 meter häck Silver Stockholm/S
SM, kvinnliga Märtha Wretman 1917 200 meter Guld Stockholm/S
SM, kvinnliga Karin Färnström 1918 Höjd Guld Stockholm/S
SM, kvinnliga Märtha Wretman 1917 Längd Silver Stockholm/S
SM, kvinnliga Märtha Wretman 1917 Längd utan ansats  Silver Stockholm/S
SM, kvinnliga Märtha Wretman 1917 80 meter Brons Stockholm/S
1941          
SM Kjell Arnberg 1914 110 meter häck Silver Stockholm/S
1942          
SM Kjell Arnberg 1914 110 meter häck Silver Stockholm/S
SM, kvinnliga Gudrun Eklund 1921 Diskus Guld Norrköping
1943          
SM, kvinnliga Gudrun Eklund 1921 Diskus Guld Göteborg/S
SM, kvinnliga Solveig Sandström 1918 Kula Silver Göteborg/S
SM, kvinnliga Solveig Sandström 1918 Spjut Brons Göteborg/S
1944          
SM, kvinnliga Gudrun Eklund 1921 Diskus Silver Stockholm/Z
1945          
SM, kvinnliga Gudrun Eklund 1921 Diskus Guld Hälsingborg
1946          
SM, kvinnliga Gudrun Eklund 1921 Diskus Guld Eskilstuna
1947          
SM, kvinnliga Gudrun Eklund 1921 Diskus Guld Örebro
1948          
SM, kvinnliga Gudrun Eklund 1921 Diskus Silver Jönköping
1951          
SM Carl John Söderlund 1928 Tresteg Brons Stockholm/S
1954          
SM Per Olof Swartz 1932 110 meter häck Brons Stockholm/S
1955          
SM Per Olof Swartz 1932 400 meter häck Brons Stockholm/S
1956          
SM Sten Jonsson 1935 800 meter Brons Stockholm/S
SM, mångkamp Hanne Lise Beer 1937 Femkamp Brons Uppsala
1957          
SM Uno Jacobsson 1938 100 meter Brons Stockholm/S
1958          
SM Uno Jacobsson 1938 100 meter Silver Stockholm/S
1959          
SM Sten Jonsson 1935 1500 meter Silver Stockholm/S
1960          
SM Tommy Holmestrand 1936 1500 meter Silver Stockholm/S
1961          
SM Sten Jonsson 1935 800 meter Silver Göteborg/U
SM Sten Jonsson 1935 1500 meter Brons Göteborg/U
SM Tommy Holmestrand 1936 800 meter Brons Göteborg/U
SM, inomhushopp Anders Lindqvist 1939 Höjd, stående Brons Göteborg/U
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Guld Västerås
  (Kjell Ekström, Claes Ahl, Tommy Holmestrand, Sten Jonsson)        
1962          
SM Tommy Holmestrand 1936 1500 meter Guld Göteborg/U
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Guld Gävle
  (Kjell Ekström, Berndt Ekström, Sten Jonsson, Tommy Holmestrand)        
SM, inomhushopp Anders Lindqvist 1939 Höjd, stående Brons Stockholm/Å
1963          
SM Claes Ahl 1938 5000 meter Brons Stockholm/S
SM Alf Björkman 1941 3000 meter hinder Brons Stockholm/S
SM, stafett LAG, kvinnor   4x200 meter Brons Västerås
  (Inga Olsson, Maud Sköld, Gunda Norrman, Ann Marie Tegelius)        
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Silver Västerås
  (Alf Björkman, Claes Ahl, Tommy Holmestrand, Kjell Ekström)        
SM, terräng LAG, män   12 km terräng Guld Arvika
  (Kjell Ekström, Alf Björkman, Claes Ahl)        
SM, terräng Kjell Ekström 1941 12 km terräng Brons Arvika
1964          
SM Susanne Grönberg 1945 Kula Brons Malmö
SM, inomhushopp Anders Lindqvist 1939 Höjd, stående Brons Göteborg/Gårds.
SM, mångkamp Susanne Grönberg 1945 Femkamp Brons Göteborg/S
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Brons Karlstad
  (Alf Björkman, Claes Ahl, Anders Gärderud, Tommy Holmestrand)        
SM, terräng LAG, män   12 km terräng Brons Sundsvall
  (Alf Björkman, Claes Ahl, Tommy Holmestrand)        
1965          
SM Anders Gärderud 1946 800 meter Brons Västerås
SM Alf Björkman 1941 10000 meter Brons Västerås
SM Susanne Grönberg 1945 Kula Brons Västerås
SM, inomhushopp Anders Lindqvist 1939 Höjd, stående Silver Stockholm/Å
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Silver Göteborg/S
  (Berndt Ekström, Claes Ahl, Alf Björkman, Anders Gärderud)        
1966          
SM Susanne Grönberg 1945 Kula Silver Stockholm/S
1967          
SM Anders Gärderud 1946 1500 meter Silver Skövde
SM Susanne Grönberg 1945 Kula Brons Skövde
1969          
SM Elisabeth Östberg 1940 400 meter Guld Sollentuna
SM Anders Gärderud 1946 1500 meter Guld Sollentuna
SM Ulf Högberg 1946 1500 meter Silver Sollentuna
SM, stafett LAG, män   4x800 meter Guld Gävle
  (Heinz Gehrig*, Martin Ellenberger*, Ulf Högberg, Anders Gärderud)        
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Guld Gävle
  (Heinz Gehrig*, Martin Ellenberger*,  Anders Gärderud, Ulf Högberg)        
SM, stafett LAG, kvinnor   3x800 meter Brons Gävle
  (Gunilla Holmqvist, Lena Kriström, Elisabeth Östberg)        
1970          
SM Elisabeth Östberg 1940 800 meter Silver Växjö
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Silver Göteborg/U
  (Curt Högberg, Gösta Lagercrantz, Heniz Gehrig*, Ulf Högberg)        
SM, stafett LAG, kvinnor   4x400 meter Brons Göteborg/U
  (Christine Tappert, Helene Tappert, Gunilla Holmqvist, Elisabeth Östberg)        
SM, stafett LAG, män   4x800 meter Brons Göteborg/U
  (Heinz Gehrig*, Gösta Lagercrantz, Curt Högberg, Ulf Högberg)        
1971          
SM Bo Söderberg 1953 200 meter Guld Sollentuna
SM Bo Söderberg 1953 100 meter Silver Sollentuna
SM, stafett LAG, män   4x800 meter Guld Malmö
  (Claes Göran Westring, Martin Ellenberger*, Gösta Lagercrantz, Ulf Högberg)        
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Silver Malmö
  (Richard Larsson, Martin Ellenberger*, Gösta Lagercrantz, Ulf Högberg)        
1972          
SM Ulf Högberg 1946 800 meter Guld Umeå
SM Bo Söderberg 1953 100 meter Silver Umeå
SM Bo Söderberg 1953 200 meter Silver Umeå
SM, stafett LAG, män   4x800 meter Guld Sollentuna
  (Ingemar Holmlöf, Richard Larsson, Martin Ellenberger*, Ulf Högberg)        
SM, stafett LAG, män   4x100 meter Brons Sollentuna
  (Christer Jansson, Sten Lindström, Bo Söderberg, Peter Hoogewen)        
1974          
SM Ann Marie Nenzell 1949 1500 meter Silver Helsingborg
SM, terräng Ulf Högberg 1946 4 km terräng Brons Ludvika
1975          
SM, stafett LAG, män   4x1500 meter Silver Karlskrona
  (Richard Larsson, Jonas Eriksson, Tommy Lundqvist, Ulf Högberg)        
RM, inomhus Ulf Högberg 1946 3000 meter   Guld Göteborg/S
1977          
SM Tommy Lundqvist 1954 1500 meter Brons Skellefteå
1981          
SM Bo Orrsveden 1959 5000 meter Brons Skövde
SM Per Örtman 1955 Diskus Brons Skövde
1982          
RM, inomhus Peder Fjaestad 1960 Höjd Brons Göteborg/S
SM Bo Orrsveden 1959 5000 meter Brons Piteå
1983          
SM Annika Ericson 1960 800 meter Silver Örebro
SM Bo Orrsveden 1959 10000 meter Silver Örebro
SM Yvonne Haglund 1961 1500 meter Brons Örebro
SM Bo Orrsveden 1959 5000 meter Brons Örebro
SM, terräng Bo Orrsveden 1959 12 km terräng Guld Kil
1984          
SM Annika Ericson 1960 800 meter Guld Växjö
SM Christina Sundberg 1960 Längd Silver Växjö
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Silver Huddinge
  (Carina Andersson, Yvonne Haglund, Annika Ericson, Catarina Wester)        
SM, terräng Bo Orrsveden 1959 4 km terräng Brons Stockholm
1985          
SM Martin Enholm 1965 800 meter Silver Västerås
SM, mångkamp Kristine Tånnander 1955 Sjukamp Guld Värnamo
SM, mångkamp Håkan Fjaestad 1963 Tiokamp Brons Värnamo
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Brons Ljusdal
  (Susanne Hörner, Catarina Wester, Carina Andersson, Annika Ericson)        
SM, terräng Annika Ericson 1960 4 km terräng Brons Malmö
SM, terräng LAG, kvinnor   4 km terräng Brons Malmö
  (Annika Eriksson (3), Marie Berg (9), Helene Schwartz (23))        
1986          
  (första året som Inomhus-SM fick officiell status)        
SM, inomhus Malin Lake 1965 1500 meter Silver Solna
SM, inomhus    Susanne Lorentzon 1960 Höjd Guld Solna
SM, inomhus Peder Fjaestad 1960 Höjd Guld Solna
SM, inomhus Ulrika Wesslén   3000 meter Brons Solna
SM, inomhus Christina Sundberg 1960 Längd Brons Solna
SM Annika Ericson 1960 800 meter Silver Karlskrona
SM Susanne Lorentzon 1960 Höjd Guld Karlskrona
SM Christina Sundberg 1960 Längd Brons Karlskrona
SM, mångkamp Håkan Fjaestad 1963 Femkamp Brons Norrtälje
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Guld Nyköping
SM, stafett (Carina Andersson, Marie Berg, Susanne Hörner, Annika Ericson)        
SM, terräng Annika Ericson 1960 4 km terräng Silver Mölndal
1987          
SM Annika Ericson 1960 1500 meter Guld Gävle
SM Martin Enholm 1965 800 meter Guld Gävle
SM Peder Fjaestad 1960 Höjd Silver Gävle
SM Annika Ericson 1960 800 meter Brons Gävle
SM, inomhus Martin Enholm 1965 800 meter Guld Solna/Lidingö
SM, mångkamp Stefan Henriksson 1964 Femkamp Brons Värnamo
SM, mångkamp Stefan Henriksson 1964 Tiokamp Brons Växjö
SM, stafett LAG, kvinnor   4x400 meter Silver Linköping
  (Kristine Tånnander, Christina Offnegårdh, Victoria Ljungberg, Annika Vänje)        
1988          
SM Martin Enholm 1965 800 meter Guld Eskilstuna
SM Annika Ericson 1960 1500 meter Brons Eskilstuna
SM Martin Enholm 1965 1500 meter Brons Eskilstuna
SM, lag LAG, kvinnor   Standaret Guld Sollentuna
  (Berit Lignercrona, Sofi Alfredson, Victoria Ljungberg, Ann Bäckström, Annika Ericson, Margit Takacs, Katarina         
  Hållberg, Jessica Lindén, Kristine Tånnander, Christine Edholm)        
SM, mångkamp Kristine Tånnander 1955 Sjukamp Silver Linköping
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Silver Sollentuna
  (Carina Andersson, Annika Ericson, Ann Bäckström, Malin Aggeborn)        
SM, stafett LAG, kvinnor   4x400 meter Brons Sollentuna
  (Jessica Lindén, Berit Lignercrona, Ann Bäckström, Victoria Ljungberg)        
SM, terräng LAG, kvinnor   4 km terräng Silver Värnamo
  (Annika Ericson, Margit Takacs, Sofia Norlin)        
1989          
SM Martin Enholm 1965 800 meter Guld Borås
SM Victoria Ljungberg 1971 100 meter Silver Borås
SM Annika Ericson 1960 1500 meter Silver Borås
SM, inomhus Jessica Lindén 1969 Höjd Silver Solna
SM, lag LAG, kvinnor   Standaret Guld Göteborg/S
  (Victoria Ljungberg, Berit Lignercrona, Carina Andersson, Annika Ericson, Margit Takacs, Katarina Hållberg,        
  Jessica Lindén, Katarina Raisma, Kristina Raisma, Helena Strümpel)        
SM, mångkamp Katarina Hållberg 1967 Sjukamp Silver Halmstad
SM, stafett LAG, kvinnor   4x400 meter Guld Malmö
  (Berit Lignercrona, Jessica Lindén, Katarina Hållberg, Victoria Ljungberg)        
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Brons Malmö
  (Malin Aggeborn, Annika Ericson, Annika Julkunen, Carina Andersson)        
SM, terräng LAG, kvinnor   4 km terräng Silver Helsingborg
  (Margit Takacs, Carina Andersson, Annika Julkunen)        
1990          
SM Victoria Ljungberg 1971 100 meter Guld Karlstad
SM Victoria Ljungberg 1971 200 meter Guld Karlstad
SM Martin Enholm 1965 800 meter Guld Karlstad
SM Peder Fjaestad 1960 Höjd Silver Karlstad
SM, inomhus Martin Enholm 1965 800 meter Guld Göteborg
SM, inomhus Peder Fjaestad 1960 Höjd Guld Göteborg
SM, lag LAG, kvinnor   Standar Silver Sollentuna
  (Ylva Mattiasson, Katarina Hållberg, Carina Andersson, Annika Rinaldo, Molly Ginley, Jessica Lindén, Annica         
  Sandström, Kristine Tånnander, Kristina Raisma, Helena Strümpel, Berit Lignercrona)        
SM, stafett LAG, kvinnor   4x400 meter Silver Gävle
  (Jessica Lindén, Ylva Bergström, Katarina Hållberg, Victoria Ljungberg)        
SM, stafett LAG, kvinnor   4x100 meter Brons Gävle
  (Berit Lignercrona, Victoria Ljungberg, Katarina Hållberg, Jessica Lindén)        
SM, terräng LAG, kvinnor   8 km terräng Brons Lidingö
  (Molly Ginley, Helen Swartz-Boding, Cecilia Björing)        
1991          
SM Annica Sandström 1968 Längd Silver Helsingborg
SM Martin Enholm 1965 800 meter Silver Helsingborg
SM Martin Enholm 1965 1500 meter Silver Helsingborg
SM, inomhus, mångkamp Jessica Lindén 1969 Femkamp Brons Växjö
1992          
SM Martin Enholm 1965 800 meter Guld Umeå
SM Martin Enholm 1965 1500 meter Silver Umeå
SM, inomhus Martin Enholm 1965 800 meter Guld Göteborg
1993          
SM Martin Enholm 1965 800 meter Guld Borlänge
SM, stafett LAG, kvinnor   4x400 meter Silver Uppsala
  (Petra Palmqvist, Jessica Lindén, Marie Westerlund, Ylva Mattiasson,)        
1994          
SM Annica Sandström 1968 Längd Guld Göteborg/U
1995          
SM Martin Enholm 1965 800 meter Guld Sollentuna
SM, inomhus Martin Enholm 1965 400 meter Silver Malmö
SM, inomhus Martin Enholm 1965 800 meter Silver Malmö
SM, inomhus Annica Sandström 1968 Längd Guld Malmö
SM, mångkamp Michael Hoffer 1972 Tiokamp Brons Lidingö
SM, stafett LAG, män   4x800 meter Guld Gävle
  (Jonas Brodén, John Norling, Niclas Norling, Martin Enholm)        
SM, stafett LAG, män   4x400 meter Silver Gävle
  (Michael Hoffer, Mikael Sköldmark, Niclas Norling, Martin Enholm)        
1996          
SM Ludmila Engquist 1963 100 meter häck Guld Karlskrona
SM Martin Enholm 1965 800 meter Guld Karlskrona
SM Mattias Sunneborn 1970 Längd Guld Karlskrona
SM Carina Andersson 1968 800 meter Silver Karlskrona
SM Mattias Sunneborn 1970 200 meter Silver Karlskrona
SM Annica Sandström 1968 Längd Brons Karlskrona
SM, inomhus Carina Andersson 1968 800 meter Brons Bollnäs
SM, stafett LAG, män   4x400 meter Silver Huddinge
  (Magnus Falk, Martin Enholm, Niclas Norling, Mattias Sunneborn)        
1997          
SM Annica Sandström 1968 Längd Brons Sundsvall
SM Annica Sandström 1968 Tresteg Brons Sundsvall
SM Ludmila Engquist 1963 100 meter häck Guld Sundsvall
SM Mattias Sunneborn 1970 Längd Guld Sundsvall
SM Carina Andersson 1968 800 meter Silver Sundsvall
SM Christer Malm 1968 3000 meter hinder Silver Sundsvall
SM Joakim Öhman 1974 200 meter Brons Sundsvall
SM Martin Enholm 1965 800 meter Brons Sundsvall
SM, inomhus Joakim Öhman 1974 Längd Silver Malmö
SM, inomhus Agneta Rosenblad 1977 Längd Brons Malmö
SM, mångkamp Michael Hoffer 1972 Tiokamp Guld Växjö
SM, stafett LAG, män   4x100 meter Silver Kalmar
  (Julian Benites, Håkan Setthammar, Mattias Sunneborn, Joakim Öhman)        
1998          
SM Mattias Sunneborn 1970 Längd Silver Stockholm/S
SM, inomhus Mattias Sunneborn 1970 Längd Guld Eskilstuna
SM, inomhus Joakim Öhman 1974 200 meter Silver Eskilstuna
SM, inomhus Pia Welin 1976 400 meter Brons Eskilstuna
SM, mångkamp Michael Hoffer 1972 Tiokamp Silver Uppsala
1999          
SM Mattias Sunneborn 1970 Längd Silver Malmö
SM Michael Hoffer 1972 Längd Brons Malmö
SM, inomhus Michael Hoffer 1972 Längd Brons Sätra
SM, inomhus Mattias Sunneborn 1970 200 meter Guld Sätra
SM, inomhus, mångkamp Michael Hoffer 1972 Sjukamp Silver Karlstad
SM, mångkamp Michael Hoffer 1972 Tiokamp Guld Olofström
2000          
SM Mattias Sunneborn 1970 Längd Silver Uppsala
SM Mattias Sunneborn 1970 200 meter Silver Uppsala
SM, inomhus Mattias Sunneborn 1970 Längd  Silver Bollnäs
SM, inomhus Mattias Sunneborn 1970 200 meter Guld Bollnäs
SM, inomhus, mångkamp Michael Hoffer 1972 Sjukamp Guld Eskilstuna
2001          
SM Mattias Sunneborn 1970 Längd Guld Växjö
SM Agneta Rosenblad 1977 100 meter häck Brons Växjö
SM Agneta Rosenblad 1977 Längd Brons Växjö
SM, inomhus Mattias Sunneborn 1970 Längd Silver Göteborg/FH
2002          
SM Fredrik Skoglund 1981 Stav Brons Gävle
SM, mångkamp Ida Sjöling 1981 Sjukamp Brons Olofström
2003          
SM Charlotte Schönbeck 1984 800 meter Silver Norrtälje
SM Fredrik Skoglund 1981 Stav Brons Norrtälje
2004          
SM Louise Gundert 1980 400 meter häck Brons Karlstad
2005          
SM Louise Gundert 1980 400 meter häck Guld Helsingborg
SM Charlotte Schönbeck 1984 800 meter Silver Helsingborg
SM, inomhus Louise Gundert 1980 400 meter Guld Malmö
2006          
SM Fredrik Skoglund 1981 Stav Brons Karlskrona
2007          
SM Fredrik Skoglund 1981 Stav Silver Eskilstuna
SM, inomhus Sofia Öberg 1990 800 meter Guld Göteborg
SM, inomhus Fredrik Skoglund 1981 Stav Guld Göteborg
SM, mångkamp Nadja Casadei 1983 Sjukamp Guld Nyköping
2008          
SM Sofia Öberg 1990 800 meter Silver Västerås
SM Charlotte Schönbeck 1984 1500 meter Silver Västerås
SM Nathalie Rohlén 1990 1500 meter Brons Västerås
SM Nadja Casadei 1983 Längd Brons Västerås
SM, inomhus Sofia Öberg 1990 800 meter Guld Malmö
SM, inomhus Nadja Casadei 1983 Längd Silver Malmö
SM, inomhus, mångkamp Nadja Casadei 1983 Femkamp Silver Göteborg/FH
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Guld Göteborg/S
  (Nadja Casadei, Klara Bodinson, Nathalie Rohlén, Sofia Öberg)        
2009          
SM Sofia Öberg 1990 800 meter Silver Malmö
SM Charlotte Schönbeck 1984 800 meter Guld Malmö
SM Charlotte Schönbeck 1984 1500 meter Guld Malmö
SM, inomhus Sofia Öberg 1990 800 meter Silver Bollnäs
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Guld Karlstad
SM, stafett (Nadja Casadei, Charlotte Schönbeck, Nathalie Rohlén, Sofia Öberg)        
2010          
SM Charlotte Schönbeck 1984 800 meter Guld Falun
SM Charlotte Schönbeck 1984 1500 meter Guld Falun
SM, inomhus Nadja Casadei 1983 Längd Guld Sätra
2011          
SM Isabelle Eriksson 1986 400 meter häck Guld Gävle
SM Sofia Öberg 1990 800 meter Silver Gävle
SM Klara Bodinsson 1990 3000 meter hinder Silver Gävle
SM Therese Jernbeck 1992 400 meter häck Brons Gävle
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Guld Växjö
  (Charlotte Johansson, Nathalie Rohlén, Therese Jernbeck, Sofia Öberg)        
SM, stafett LAG, kvinnor   3x1500 meter Guld Växjö
  (Rebecka Öberg, Nathalie Rohlén, Sofia Öberg)        
SM, terräng Charlotte Schönbeck 1984 4 km terräng Guld Uppsala
2012          
SM Jakob Thorvaldsson 1988 Höjd Guld Stockholm/S
SM Charlotte Schönbeck 1984 1500 meter Silver Stockholm/S
SM Nadja Casadei 1983 Längd Silver Stockholm/S
SM, inomhus Charlotte Schönbeck 1984 1500  meter Brons Örebro
SM, inomhus Jakob Thorvaldsson 1988 Höjd Brons Örebro
2013          
SM Sofia Öberg 1990 800 meter Guld Borås
SM Sofia Öberg 1990 1500 meter Silver Borås
SM Charlotte Schönbeck 1984 800 meter Silver Borås
SM Hanna Adriansson 1992 100 meter Brons Borås
SM Jakob Thorvaldsson 1988 Höjd Brons Borås
SM, inomhus Charlotte Schönbeck 1984 800 meter Silver Norrköping
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Guld Huddinge
  (Nadja Casadei, Isabelle Eriksson, Sofia Öberg, Charlotte Schönbeck)        
SM, stafett LAG, kvinnor   3x1500 meter Guld Huddinge
  (Rebecka Öberg, Sofia Öberg, Charlotte Schönbeck)        
2014          
SM Charlotte Schönbeck 1984 800 meter Guld Umeå
SM Charlotte Schönbeck 1984 1500 meter Silver Umeå
SM Malin Olsson 1990 Längd Silver Umeå
SM Hanna Adriansson 1992 100 meter Brons Umeå
SM, inomhus Jakob Thorvaldsson 1988 Höjd Guld Göteborg/FH
SM, inomhus Anna Silvander 1993 800 meter  Silver Göteborg/FH
SM, inomhus Malin Olsson 1990 Längd Brons Göteborg/FH
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Silver Kil
  (Isabelle Eriksson, Charlotte Johansson, Rebecka Öberg, Anna Silvander)        
SM, stafett LAG, kvinnor   3x1500 meter Brons Kil
  (Rebecka Öberg, Charlotte Schönbeck, Anna Silvander)        
2015          
SM Anna Silvander 1993 800 meter Guld Söderhamn
SM Anna Silvander 1993 1500 meter Guld Söderhamn
SM Charlotte Schönbeck 1984 800 meter Silver Söderhamn
SM Charlotte Schönbeck 1984 1500 meter Silver Söderhamn
SM, inomhus Anna Silvander 1993 800 meter Guld Sätra
SM, inomhus Malin Olsson 1990 Längd Brons Sätra
SM, stafett LAG, kvinnor   3x1500 meter Guld Sollentuna
  (Rebecka Öberg, Sofia Öberg, Anna Silvander)        
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Silver Sollentuna
  (Isabelle Eriksson, Rebecka Öberg, Sofia Öberg, Anna Silvander)        
2016          
SM Anna Silvander 1993 800 meter Silver Sollentuna
SM Anna Silvander 1993 1500 meter Guld Sollentuna
SM Sofia Öberg 1990 1500 meter Silver Sollentuna
SM, inomhus Anna Silvander 1993 800 meter Guld Malmö
SM, stafett LAG, kvinnor   4x800 meter Guld Stockholm/S
  (Vilma Jonsson, Charlotte Schönbeck, Sofia Öberg, Anna Silvander)        
SM, stafett LAG, kvinnor   3x1500 meter Guld Stockholm/S
  (Sofia Öberg, Charlotte Schönbeck, Anna Silvander)        
2017          
SM Jakob Thorvaldsson 1988 Höjd Guld Helsingborg
SM Andreas Otterling 1986 Längd Silver Helsingborg
SM, inomhus Anna Silvander 1993 800 meter Silver Växjö
2018          
SM Fredrick Ekholm 1994 110 meter häck Guld Eskilstuna
SM Simon Sundström 1998 3000 meter hinder  Silver Eskilstuna
SM Anna Silvander 1993 800 meter Brons Eskilstuna
SM Anna Silvander 1993 1500 meter Brons Eskilstuna
SM, inomhus Andreas Otterling 1986 Längd Guld Gävle
SM, inomhus Anna Silvander 1993 1500 meter Guld Gävle
SM, inomhus Sofia Öberg 1990 800 meter Brons Gävle
SM, inomhus, mångkamp Fredrick Ekholm 1994 Sjukamp Brons Norrköping
2019          




Junior-SM 18-22 år, Ungdoms-SM 15-17 år (Plac.1-6/8) t.o.m. 2018

Reviderad 2018-08-28
IFK Lidingö Namn Klass Gren Plac.  
1941          
JSM Ingen deltagare       Gävle
1942          
JSM Ingen deltagare       Borås
1943          
JSM Ingen deltagare       Norrköping
1944          
JSM Erik Jakobsson MJ Höjd 6 Södertälje
1945          
JSM Ingen deltagare       Örebro
1946          
JSM Ingen deltagare       Söderhamn
1947          
JSM Ingen deltagare       Alingsås
1948          
JSM Ingen deltagare       Gävle
1949          
JSM Ingen deltagare       Malmö
1950          
JSM Lars Sundqvist MJ Längd 3 Linköping
JSM Lars Sundqvist MJ Tresteg 2 Linköping
1951          
JSM Per Olow Swartz MJ 110 m häck 3 Östersund
JSM Lars Sundqvist MJ Längd 4 Östersund
JSM Lars Sundqvist MJ Tresteg 1 Östersund
1952          
JSM Per Olow Swartz MJ 110 m häck 4 Karlskrona
JSM Per Olow Swartz MJ 400 m häck 2 Karlskrona
1953          
JSM Ingen deltagare       Borås
1954          
JSM Verner Magnusson MJ Tresteg 3 Stockholm
1955          
JSM Sten Jonsson MJ 1500 meter 1 Göteborg
1956          
JSM Ingen deltagare       Uppsala
1957          
JSM Uno Jacobsson MJ 100 meter 2 Malmö
JSM Claes Ahl MJ 1500 meter 4 Malmö
1958          
JSM Uno Jacobsson MJ 100 meter 1 Karlstad
1959          
JSM Björn Thorbiörnsson MJ 800 meter 3 Göteborg
JSM Kjell Ekström MJ 3000 meter 1 Göteborg
JSM Berndt Ekström MJ 1500 m hinder 3 Göteborg
JSM Anders Lindqvist MJ Stav 4 Göteborg
JSM, kvinnor Inga deltagare       Sollentuna
1960          
JSM Berndt Ekström MJ 1500 meter 6 Stockholm
JSM, kvinnor Ingen deltagare       Göteborg
1961          
JSM Kjell Ekström MJ 1500 meter 1 Avesta
JSM Mats Lundqvist MJ Stav 2 Avesta
JSM, kvinnor Susanne Grönberg KJ Spjut 5 Värnamo
1962          
JSM Bertil Lindgren MJ 400 meter 4 Göteborg
JSM Kaj Johansson MJ Tresteg 4 Göteborg
JSM, kvinnor Susanne Grönberg KJ Diskus 4 ?
JSM, kvinnor Elisabeth Stigberg KJ Spjut 4 ?
1963          
JSM Sten Andersson MJ 3000 meter 4 Uppsala
JSM Anders Gärderud MJ 1500 m hinder 2 Uppsala
JSM Hans Lindqvist MJ Stav 5 Uppsala
JSM, kvinnor Susanne Grönberg KJ Kula 4 Kumla
JSM, kvinnor Elisabeth Stigberg KJ Spjut 2 Kumla
1964     Infördes 20 års klass (kvinnor)    
JSM Anders Gärderud MJ 3000 meter 1 Karlshamn
JSM, kvinnor Susanne Grönberg KJ Höjd 6 Stockholm
JSM, kvinnor Kerstin Ahl KJ Längd 5 Stockholm
JSM, kvinnor Monika Lavér KJ Kula 1 Stockholm
JSM, kvinnor Susanne Grönberg KJ Kula 2 Stockholm
JSM, kvinnor Susanne Grönberg KJ Diskus 3 Stockholm
JSM, kvinnor Elisabeth Stigberg KJ Spjut 5 Stockholm
1965          
JSM Anders Gärderud MJ 1500 m hinder 1 Nyköping
JSM, kvinnor Monika Lavér KJ Kula 2 Karlskrona
JSM, kvinnor Susanne Grönberg KJ Kula 4 Karlskrona
JSM, kvinnor Susanne Grönberg KJ Diskus 3 Karlskrona
JSM, kvinnor Elisabeth Stigberg KJ Spjut 5 Karlskrona
1966          
JSM Anders Gärderud MJ 2000 m hinder 1 Hedemora
1967          
JSM Ingen deltagare       Karlskoga
1968          
JSM Krister Söderberg MJ 1500 meter 2 Östersund
1969          
JSM Ingen deltagare       Vimmerby
1970          
JSM Bo Söderberg MJ 200 meter 4 Sollentuna
JSM Krister Söderberg MJ 1500 meter 6 Sollentuna
JSM Gunilla Holmqvist KJ 1500 meter 6 Sollentuna
JSM Margareta Karlsson KJ Diskus 5 Sollentuna
1971          
JSM Bo Söderberg MJ 100 meter 1 Västerås
JSM Peter Hoogeveen MJ 100 meter 2 Västerås
JSM Sten Lindqtröm MJ 100 meter 4 Västerås
JSM Peter Hoogeveen MJ 200 meter 1 Västerås
JSM Sten Lindqtröm MJ 200 meter 3 Västerås
JSM Holger Schwalbe MJ 200 meter 4 Västerås
JSM Bo Söderberg MJ 200 meter DQ Västerås
JSM Bo Söderberg MJ 400 meter 1 Västerås
JSM Richard Larsson MJ 800 meter 6 Västerås
JSM Anders Björkman MJ Diskus 3 Västerås
JSM, terräng Claes Lagercrantz MJ 4000 meter 2 ?
1972          
JSM Bo Söderberg PJ 200 meter 1 Örebro
JSM Bo Söderberg PJ 100 meter 6 Örebro
JSM Peter Hoogeveen PJ 200 meter 8 Örebro
JSM Jonas Ericsson PJ 1500 meter 6 Örebro
JSM Eva Forsberg KJ 100 meter 8 Örebro
JSM Helen Tappert FJ 200 meter 4 Örebro
JSM, stafett Inga lag       Malmö
UP Claes Lagercrantz PA 1500 meter 8 Örebro
1973          
UP, inomhus Ingen deltagare       Falun
JSM Jonas Ericsson PJ 1500 meter 2 Stockholm
JSM Claes Lagercrantz PJ 1500 meter 1 Stockholm
JSM, stafett LAG PJ 4x800 meter 2 Sollentuna
JSM, stafett LAG PJ 4x100 meter 4 Sollentuna
JSM, terräng Jonas Ericsson PJ 4000 meter 3 ?
UP, stafett LAG FC 1000 meter 6 Sollentuna
UP, stafett LAG FC 4x100 meter 6 Sollentuna
UP, finaler Ingen deltagare       Malmö
1974          
UP, inomhus Anneli Jonasson FJ Längd 4 Falun
JSM Ingen deltagare       Malmö
JSM, stafett Ingen deltagare       Örebro
UP, finaler Ingen deltagare       Göteborg
UP, stafett LAG PD 3x1000 meter 1 Örebro
UP, stafett LAG PA 3x1000 meter 9 Örebro
1975          
UP, inomhus Ingen deltagare       Göteborg
JSM Anette Henriksson KJ Höjd 4 Sollentuna
JSM, stafett LAG PJ 4x800 meter 5 Malmö
UP, finaler Anette Henriksson FA Höjd 5 Östersund
UP, finaler Bernt Österberg PA 800 meter 6 Östersund
UP, stafett Ingen deltagare       Malmö
1976          
JSM Bernt Österberg MJ 1500 meter 4 Helsingborg
JSM Agne Karlsson MJ 2000 m hinder 7 Helsingborg
JSM Anette Henriksson KJ Höjd 8 Helsingborg
UP, finaler Agne Karlsson PA 2000 m hinder 2 Malmö
USM, stafett LAG PC 3x1000 meter 1 Västerås
USM, stafett LAG PA 3x1000 meter 8 Västerås
1977          
JSM Ingen deltagare       Göteborg
JSM, terräng Lars Göran Pettersson P16 6000 meter 6 Borås
JSM, terräng LAG P16 6000 meter 1 Borås
USM  Jan Åkerblom P16 3000 meter 5 Sollentuna
USM, stafett LAG PB 3x1000 meter 6 Göteborg/S
1978          
JSM Bernt Österberg MJ 800 meter 7 Hässleholm
USM Håkan Persson P18 5000 meter 8 Göteborg
USM, stafett LAG P16 3x1000 meter 6 Karlstad
1979     Infördes 22 års klass    
JSM/USM Ingen deltagare       Västerås
1980          
JSM Håkan Persson MJ 5000 meter 6 Karlstad
JSM, stafett LAG P18 3x1000 meter 4 Eskilstuna
USM Jan Åkerblom P18 1500 meter 3 Piteå
USM Susanne Hörner F18 800 meter 7 Piteå
USM Susanne Dahlin F16 Spjut 6 Piteå
USM, mångkamp Håkan Fjaestad P18 Tiokamp 4 Norrköping
1981          
USM, inomhus Håkan Fjaestad P18 Längd 6 Göteborg/S
JSM Bo Orrsveden M22 1500 meter 2 Helsingborg
JSM Bo Orrsveden M22 5000 meter 1 Helsingborg
JSM Ola Svensson M22 2000 m hinder 7 Helsingborg
JSM Åsa Erkander K22 800 meter 4 Helsingborg
JSM Inga-Lill Lövbladh K22 Spjut 4 Helsingborg
JSM, stafett LAG K22 4x800 meter 4 Sollentuna
JSM, stafett LAG M22 4x800 meter 4 Sollentuna
USM Susanne Hörner F18 800 meter 7 Helsingborg
USM Anders Rosell P16 100 meter 8 Helsingborg
USM Anders Rosell P16 400 meter 3 Helsingborg
USM, stafett LAG F16 1000 meter 5 Sollentuna
USM, stafett LAG P16 1000 meter 3 Sollentuna
USM, stafett LAG P16 3x1000 meter 6 Sollentuna
1982          
JSM Susanne Hörner K22 800 meter 5 Sollentuna
JSM Annika Ericson K22 800 meter 3 Sollentuna
JSM, stafett LAG M22 4x800 meter 7 Malmö
USM Anders Rosell P18 400 meter 5 Sollentuna
USM Susanne Dahlin F18 Spjut 4 Sollentuna
USM Helena Tobell F18 3000 meter 8 Sollentuna
USM Susanne Embe F16 300 m häck 7 Sollentuna
USM, stafett LAG P16 4x100 meter 6 Malmö
USM, stafett LAG P16 1000 meter 5 Malmö
1983          
RM, inomhus Håkan Fjaestad M22 Längd 5 Malmö
RM, inomhus Yvonne Haglund K22 1500 meter 1 Malmö
UP, inomhus Dennis Persson P18 1500 meter 7 Malmö
JSM Håkan Fjaestad M22 110 m häck 7 Göteborg
JSM Susanne Hörner K22 800 meter 2 Göteborg
JSM Yvonne Haglund K22 1500 meter 1 Göteborg
JSM Susanne Dahlin K22 Spjut 3 Göteborg
JSM Anders Rosell P18 200 meter 4 Göteborg
JSM Anders Rosell P18 400 meter 4 Göteborg
JSM Catharina Wester F18 800 meter 3 Göteborg
JSM, mångkamp Thomas Gustafsson M22 Femkamp 6 ?
JSM, terräng Ola Svensson M22 8000 meter 6 Kil
JSM, terräng Yvonne Haglund K22 4000 meter 4 Kil
JSM, terräng Dennis Persson P18 8000 meter 3 Kil
USM Karin Lundgren F16 Höjd 5 Göteborg
USM, stafett LAG P16 1000 meter 4 Värnamo
1984          
JSM, inomhus Håkan Fjaestad M22 Längd 5 Solna
JSM Jan Åkerblom M22 1500 meter 6 Sundsvall
JSM Ola Svensson M22 5000 meter 6 Sundsvall
JSM Håkan Fjaestad M22 Längd 5 Sundsvall
JSM Håkan Fjaestad M22 110 m häck 7 Sundsvall
JSM Susanne Hörner K22 1500 meter 4 Sundsvall
JSM, stafett LAG M22 4x400 meter 4 Huddinge
JSM, terräng LAG M22 8000 meter 5 Solna
USM Martin Irestedt P16 1500 meter 6 Sundsvall
USM Carina Andersson F16 400 meter 1 Sundsvall
USM, stafett LAG P16 3x1000 meter 4 Huddinge
USM, stafett LAG F16 1000 meter 1 Huddinge
USM, terräng Erik Walfridsson P16 6000 meter 6 Solna
USM, terräng LAG P16 6000 meter 5 Solna
1985          
JSM, inomhus Håkan Fjaestad M22 Stav 5 Solna
JSM, inomhus Håkan Fjaestad M22 Längd 1 Solna
JSM, inomhus Sara Sjöberg F18 1500 meter 5 Solna
USM, inomhus Lars Hevreng P16 1500 meter 6 Solna
USM, inomhus Cecilia Häggmark F16 400 meter 2 Solna
JSM Martin Enholm M22 200 meter 5 Eskilstuna
JSM Martin Enholm M22 800 meter 1 Eskilstuna
JSM Håkan Fjaestad M22 110 m häck 4 Eskilstuna
JSM Håkan Fjaestad M22 Stav 4 Eskilstuna
JSM Håkan Fjaestad M22 Längd 5 Eskilstuna
JSM Catharina Wester K22 800 meter 7 Eskilstuna
JSM Carina Andersson F18 800 meter 1 Eskilstuna
JSM, mångkamp Håkan Fjaestad M22 Tiokamp 1 Malmö
JSM, mångkamp Stefan Henriksson M22 Tiokamp 4 Malmö
JSM, mångkamp Stefan Henriksson M22 Femkamp 2 Nässjö
JSM, stafett LAG M22 4x400 meter 2 Stockholm
JSM, stafett LAG F18 1000 meter 3 Stockholm
JSM, stafett LAG F18 3x800 meter 4 Stockholm
USM Axel Irestedt P15 3000 meter 4 Karlskrona
USM Torkel Brismar P15 300 m häck 3 Karlskrona
USM Johan Abrahamsson P15 300 m häck 5 Karlskrona
USM Torkel Brismar P15 Längd 6 Karlskrona
USM Cecilia Häggmark F15 800 meter 4 Karlskrona
USM Annika Julkunen F15 800 meter 6 Karlskrona
USM, stafett LAG P16 1000 meter 4 Stockholm
USM, stafett LAG P16 3x1000 meter 6 Stockholm
USM, stafett LAG F16 3x800 meter 2 Stockholm
USM, terräng Niclas Ginman P16 4000 meter 3 Malmö
1986          
JSM, inomhus Stefan Henriksson M22 Höjd 3 Malmö
JSM, inomhus Carina Andersson F18 400 meter 1 Malmö
JSM, inomhus Martin Irestedt P18 1500 meter 6 Malmö
USM, inomhus Axel Irestedt P16 1500 meter 3 Malmö
USM, inomhus Johan Abrahamsson P16 60 m häck 6 Malmö
USM, inomhus Torkel Brismar P16 Längd 5 Malmö
USM, inomhus David Dunér P16 60 m häck 2 Malmö
USM, inomhus David Dunér P16 Höjd 5 Malmö
USM, inomhus Victoria Ljungberg F15 60 meter 3 Malmö
USM, inomhus Beata Rudolfsson F15 Höjd 5 Malmö
JSM Martin Enholm M22 400 meter 1 Borås
JSM Christina Offnegård/Sjöbom K22 400 m häck 3 Borås
JSM Sofi Alfredson F18 200 meter 5 Borås
JSM, mångkamp Håkan Fjaestad M22 Femkamp 3 ?
JSM, stafett LAG P18 3x1000 meter 3 Nyköping
JSM, terräng LAG P18 6000 meter 2 Mölndal
JSM, terräng Sara Sjöberg F18 4000 meter 3 Mölndal
JSM, terräng Axel Irestedt P16 4000 meter 8 Mölndal
USM Axel Irestedt P16 3000 meter 2 Skövde
USM David Dunér P16 110 m häck 1 Skövde
USM David Dunér P16 300 m häck 2 Skövde
USM, mångkamp David Dunér P16 Niokamp 2 Örebro
USM, stafett LAG P16 1000 meter 2 Nyköping
USM, stafett LAG P16 3x800 meter 8 Nyköping
USM, stafett LAG F16 3x800 meter 1 Nyköping
USM, stafett LAG F16 1000 meter 3 Nyköping
1987          
JSM, inomhus Martin Enholm M22 400 meter 2 Luleå
JSM, inomhus Pär Nilsson M22 1500 meter 3 Luleå
JSM, inomhus Christina Offnegård/Sjöbom K22 400 meter 3 Luleå
JSM, inomhus Axel Irestedt P18 1500 meter 1 Luleå
JSM, inomhus David Dunér P18 60 m häck 6 Luleå
JSM, inomhus mångkamp David Dunér P18 Sjukamp 2 Haparanda
USM, inomhus Inga deltagare       Luleå
JSM Pär Nilsson M22 800 meter 1 Sollentuna
JSM Peter Bring M22 800 meter 4 Sollentuna
JSM Pär Nilsson M22 1500 meter 2 Sollentuna
JSM Christina Offnegård/Sjöbom K22 800 meter 4 Sollentuna
JSM Katarina Hållberg K22 100 m häck 6 Sollentuna
JSM Katarina Hållberg K22 400 m häck 7 Sollentuna
JSM Christine Edholm K22 Diskus 3 Sollentuna
JSM Axel Irestedt P18 1500 meter 6 Sollentuna
JSM David Dunér P18 110 m häck 4 Sollentuna
JSM Annika Julkunen F18 800 meter 5 Sollentuna
JSM, mångkamp Katarina Hållberg K22 Sjukamp 2 Halmstad
JSM, mångkamp Stefan Henriksson M22 Femkamp 3 ?
JSM, mångkamp David Dunér P18 Tiokamp 2 Halmstad
JSM, stafett LAG M22 4x400 meter 2 Linköping
JSM, stafett LAG M22 4x800 meter 1 Linköping
JSM, stafett LAG K22 4x400 meter 2 Linköping
JSM, stafett LAG P18 4x400 meter 4 Linköping
JSM, terräng Sofia Norlin K22 4000 meter 5 Södertälje
JSM, terräng Axel Irestedt P18 6000 meter 5 Södertälje
USM Per Synnerman P16 1500 m hinder 4 Huddinge
USM Victoria Ljungberg F16 200 meter 4 Huddinge
USM Kristina Raisma F16 Diskus 4 Huddinge
1988          
JSM, inomhus Inga deltagare       Solna
USM, inomhus Inga deltagare       Haparanda
JSM Victoria Ljungberg F18 100 meter 1 Malmö
JSM Victoria Ljungberg F18 200 meter 1 Malmö
JSM Malin Aggeborn K22 800 meter 6 Malmö
JSM Jessica Lindén K22 400 m häck 2 Malmö
JSM Katarina Hållberg K22 Längd 2 Malmö
JSM Jessica Lindén K22 Längd 3 Malmö
JSM, mångkamp Jessica Lindén K22 Sjukamp 1 Mora
USM Michael Hoffer P16 Höjd 5 Malmö
USM Inga deltagare       Malmö
USM Inga deltagare       Malmö
1989          
JSM, inomhus Inga deltagare


Göteborg
USM, inomhus Inga deltagare       Göteborg
JSM Martin Frodlund MJ 400 m häck 6 Gävle
JSM Stefan Norén MJ Höjd 8 Gävle
JSM Sofi Alfredson K22 200 meter 5 Gävle
JSM Jessica Lindén K22 400 meter 1 Gävle
JSM Katarina Hållberg K22 100 m häck 5 Gävle
JSM Jessica Lindén K22 400 m häck 1 Gävle
JSM Katarina Hållberg K22 Längd 6 Gävle
JSM, mångkamp Michael Hoffer P18 Tiokamp 2 Värnamo
JSM, mångkamp Katarina Hållberg K22 Sjukamp 1 Värnamo
USM Inga deltagare       Bollnäs
1990          
JSM, inomhus Victoria Ljungberg K22 60 meter 1 Solna
JSM Berhane Haile M22 100 meter 2 Örebro
JSM Victoria Ljungberg K22 100 meter 1 Örebro
JSM Victoria Ljungberg K22 200 meter 1 Örebro
JSM Jessica Lindén K22 400 meter 2 Örebro
JSM Jessica Lindén K22 Längd 3 Örebro
JSM Annica Sandström K22 Längd 6 Örebro
JSM Lena Stenbrink K22 Tresteg 8 Örebro
JSM Kristina Raisma K22 Diskus 8 Örebro
JSM, mångkamp Lena Stenbrink K22 Sjukamp 5 Södertälje
JSM, mångkamp Michael Hoffer P18 Tiokamp 1 Södertälje
USM Inga deltagare       ?
USM, mångkamp Ylva Mattiasson F16 Sjukamp 2 Huddinge
1991          
JSM, inomhus mångkamp Michael Hoffer M22 Sjukamp 1 Växjö
JSM Carl Henrik Anderzén P18 800 meter 7 Växjö
JSM Carl Henrik Anderzén P18 1500 meter 8 Växjö
JSM Patrik Keskitalo P18 110 m häck 6 Växjö
JSM Patrik Keskitalo P18 Tresteg 3 Växjö
JSM Jessica Lindén K22 400 meter DNF Växjö
JSM Anna Wiberg F18 400 meter 2 Växjö
JSM Jessica Lindén K22 400 m häck 1 Växjö
JSM Helena Strümpel K22 Höjd 6 Växjö
JSM Lena Stenbrink K22 Längd 3 Växjö
JSM Lena Stenbrink K22 Tresteg 6 Växjö
JSM Helena Strümpel K22 Spjut 7 Växjö
JSM, mångkamp Lena Stenbrink K22 Sjukamp 7 Växjö
JSM, mångkamp Patrik Keskitalo P18 Tiokamp 5 Växjö
USM Peter Lindståhl P15 Slägga 3 Värnamo
USM Carl Frisk P16 1500 m hinder 4 Värnamo
USM Ylva Mattiasson F16 Längd 3 Värnamo
USM Ylva Mattiasson F16 100 m häck 1 Värnamo
1992          
JSM, inomhus Ylva Mattiasson F18 60 m häck 4 Solna
USM, inomhus Jesper Arkinger P16 1500 meter 1 Göteborg
JSM Michael Hoffer M22 Längd 8 Mora
JSM Carl Frisk P18 2000 m hinder 3 Mora
JSM Ylva Mattiasson F18 100 m häck 7 Mora
USM Jesper Arkinger P16 800 meter 8 Falun
USM Peter Lindståhl P16 Kula 7 Falun
1993          
JSM, inomhus Ylva Mattiasson F18 60 m häck 1 Göteborg
JSM, inomhus Ylva Mattiasson F18 60 meter 5 Göteborg
JSM, inomhus Peter Lindståhl P18 Kula 6 Göteborg
USM, inomhus Agneta Rosenblad F16 60 m häck 5 Malmö
USM, inomhus Agneta Rosenblad F16 Längd 5 Malmö
JSM Michael Hoffer M22 110 m häck 8 Karlskrona
JSM Michael Hoffer M22 Längd 5 Karlskrona
JSM Carl Frisk P18 2000 m hinder 4 Karlskrona
JSM Sandra Akinlaja K22 100 meter 8 Karlskrona
JSM Ylva Mattiasson F18 100 m häck 1 Karlskrona
JSM, mångkamp Håkan Setthammar M22 Tiokamp 3 ?
USM Agneta Rosenblad F16 100 m häck 4 Norrköping
1994          
JSM, inomhus Agneta Rosenblad F18 60 meter 7 Malmö
JSM, inomhus Jessica Granqvist F18 1500 meter 8 Malmö
JSM, inomhus Agneta Rosenblad F18 60 m häck 8 Malmö
JSM, inomhus Agneta Rosenblad F18 Längd 5 Malmö
JSM, inomhus mångkamp Fredrik Bäckström P16 Sjukamp 6 Karlstad
USM, inomhus Fredrik Bäckström P16 Tresteg 5 Växjö
JSM Louise Wenngren K22 800 meter 5 Luleå
JSM Tanja Wickström K22 100 meter 5 Luleå
JSM Jessica Granqvist F18 800 meter 7 Luleå
JSM Marie Westerlund K22 200 meter 3 Luleå
JSM Jessica Granqvist F18 800 meter 7 Luleå
JSM Agneta Rosenblad F18 100 m häck 5 Luleå
JSM Andreas Wågberg P18 Spjut 4 Luleå
JSM, mångkamp Håkan Setthammar M22 Tiokamp 3 Gävle
JSM, mångkamp Fredrik Bäckström P16 Niokamp 3 Gävle
USM Fredrik Bäckström P16 300 m häck 4 Boden
USM Fredrik Bäckström P16 Tresteg 3 Boden
1995          
JSM, inomhus Agneta Rosenblad F18 60 meter 3 Örebro
JSM, inomhus Agneta Rosenblad F18 60 meter 5 Örebro
JSM, inomhus Agneta Rosenblad F18 Längd 3 Örebro
JSM, inomhus Martin Theander P18 400 meter 2 Örebro
JSM, inomhus Mattias Norling P18 1500 meter 5 Örebro
USM, inomhus Johan Helin P16 Längd 4 Malmö
JSM Carl Henrik Anderzén M22 800 meter 7 Uppsala
JSM Louise Austern F18 800 meter 7 Uppsala
JSM Martin Theander P18 400 meter 4 Uppsala
JSM Mattias Norling P18 800 meter 5 Uppsala
JSM Annika Faager K22 1500 meter 6 Uppsala
JSM Agneta Rosenblad F18 100 m häck 4 Uppsala
JSM Agneta Rosenblad F18 Längd 4 Uppsala
JSM Agneta Rosenblad F18 100 meter 2 Uppsala
JSM, mångkamp Fredrik Bäckström P18 Tiokamp 5 Värnamo
JSM, stafett LAG M22 4x800 meter 5 Gävle
JSM, stafett LAG P18 3x800 meter 1 Gävle
USM Peter Blom P16 Höjd 7 Enköping
USM Johan Helin P16 Längd 3 Enköping
1996          
JSM, inomhus Annika Faager K22 1500 meter 6 Malmö
JSM, inomhus Agneta Rosenblad K22 60 m häck 3 Malmö
JSM, inomhus Agneta Rosenblad K22 Längd 1 Malmö
JSM, inomhus Pia Welin K22 400 meter 2 Malmö
JSM, inomhus Elin Blomgren K22 60 m häck 7 Malmö
JSM, inomhus Demola Rieke P18 Höjd 2 Malmö
JSM, inomhus Johan Helin P18 Längd 8 Malmö
JSM, inomhus Martin Theander M22 400 meter 3 Malmö
JSM, inomhus Peter Lindståhl M22 Kula 7 Malmö
JSM, inomhus mångkamp Fredrik Bäckström P18 Sjukamp 3 Göteborg
USM, inomhus Ebba Lindencrona F16 Kula 7 Borlänge
USM, inomhus Fredrik Skoglund P15 Stav 5 Borlänge
JSM Martin Theander M22 400 meter 4 Helsingborg
JSM Mattias Norling M22 1500 meter 3 Helsingborg
JSM Peter Lindståhl M22 Slägga 3 Helsingborg
JSM Fredrik Bäckström P18 Längd 2 Helsingborg
JSM Agneta Rosenblad K22 Längd 4 Helsingborg
JSM Pia Welin K22 400 meter 3 Helsingborg
JSM Demola Rieke P18 Höjd 5 Helsingborg
JSM, mångkamp    Fredrik Bäckström P18 Tiokamp 3 Malmö
JSM, stafett LAG M22 4x400 meter 6 Huddinge
JSM, stafett LAG M22 4x800 meter 5 Huddinge
JSM, stafett LAG K22 4x100 meter 1 Huddinge
JSM, stafett LAG K22 4x400 meter 1 Huddinge
USM Ebba Lindencrona F16 Kula 6 Ängelholm
USM Ebba Lindencrona F16 Slägga 6 Ängelholm
USM, stafett LAG P16 4x100 meter 5 Huddinge
1997          
JSM, inomhus Demola Rieke M22 Höjd 3 Eskilstuna
JSM, inomhus Fredrik Bäckström M22 Längd 5 Eskilstuna
JSM, inomhus Martin Theander M22 400 meter 2 Eskilstuna
JSM, inomhus Mattias Norling M22 1500 meter 2 Eskilstuna
JSM, inomhus Pia Welin K22 400 meter 3 Eskilstuna
JSM, inomhus Agneta Rosenblad K22 60 m häck DNF Eskilstuna
JSM, inomhus Agneta Rosenblad K22 Längd 3 Eskilstuna
JSM, inomhus Erik Sikström P18 Höjd 1 Eskilstuna
JSM, inomhus mångkamp Ida Sjöling F16 Femkamp 4 Karlstad
JSM, inomhus mångkamp Martina Sandvall F16 Femkamp 8 Karlstad
USM, inomhus Ida Sjöling F16 60 m häck 6 Malmö
USM, inomhus Martina Sandvall F16 Höjd 4 Malmö
USM, inomhus Ida Sjöling F16 Längd 6 Malmö
USM, inomhus Ida Sjöling F16 Tresteg 6 Malmö
USM, inomhus Fredrik Skoglund P16 Stav 3 Malmö
USM, inomhus Dan Ocklind P15 1500 meter 7 Malmö
JSM Fredrik Bäckström M22 Längd 5 Karlstad
JSM Martin Theander M22 800 meter 7 Karlstad
JSM Peter Lindståhl M22 Slägga 3 Karlstad
JSM Pia Welin K22 400 meter 4 Karlstad
JSM Agneta Rosenblad K22 Längd 7 Karlstad
JSM Karina Töndevold F18 Slägga 1 Karlstad
JSM, stafett LAG K22 4x100 meter 1 Kalmar
JSM, stafett LAG K22 4x400 meter 1 Kalmar
USM Fredrik Skoglund P16 Stav 3 Karlskoga
USM Martina Sandvall F16 Höjd 2 Karlskoga
1998          
JSM, inomhus Martina Sandvall F18 Höjd 4 Bollnäs
JSM, inomhus Anna Björkman F18 Stav 8 Bollnäs
JSM, inomhus Demola Rieke M22 Höjd 5 Bollnäs
JSM, inomhus Pia Welin K22 400 meter 4 Bollnäs
JSM, inomhus Erik Sikström P18 Höjd 2 Bollnäs
JSM, inomhus Martina Sandvall F18 Höjd 4 Bollnäs
JSM, inomhus Anna Björkman F18 Stav 8 Bollnäs
JSM, inomhus mångkamp Ida Sjöling F18 Femkamp 9 Malmö
JSM, inomhus mångkamp Andreas Wågberg M22 Sjukamp 9 Malmö
JSM Demola Rieke M22 Höjd 3 Karlskrona
JSM Peter Blom M22 Höjd 5 Karlskrona
JSM Fredrik Skoglund P18 Stav 2 Karlskrona
JSM Pia Welin K22 400 meter 2 Karlskrona
JSM Agneta Rosenblad K22 100 m häck 3 Karlskrona
JSM Martina Sandvall F18 Höjd 3 Karlskrona
JSM Anna Björkman F18 Stav 3 Karlskrona
JSM Karina Töndevold F18 Slägga 2 Karlskrona
JSM Erik Sikström P18 Höjd 4 Karlskrona
JSM, mångkamp    Ida Sjöling F18 Sjukamp 5 Huddinge
1999          
JSM, inomhus Anna Björkman F18 Stav 6 Malmö
JSM, inomhus Fredrik Skoglund P18 Stav 1 Malmö
JSM, inomhus Erik Sikström M22 Höjd 6 Malmö
JSM, inomhus mångkamp Ida Sjöling F18 Femkamp 5 Karlstad
JSM Erik Sikström M22 Höjd 6 Sundsvall
JSM Fredrik Skoglund P18 Stav 2 Sundsvall
JSM, mångkamp   Ida Sjöling F18 Sjukamp 5 Falun
2000          
JSM, inomhus Anna Björkman K22 Stav 4 Sätra
JSM, inomhus Erik Sikström M22 Höjd 1 Sätra
JSM, inomhus Peter Blom M22 Höjd 3 Sätra
JSM, inomhus mångkamp Ida Sjöling K22 Femkamp 1 Eskilstuna
USM, inomhus Charlotte Schönbeck F16 Höjd 6 Malmö
JSM Fredrik Skoglund M22 Stav 2 Västerås
JSM Peter Blom M22 Höjd 1 Västerås
JSM Erik Sikström M22 Höjd 3 Västerås
JSM Ingmar Veinberg P18 Spjut 2 Västerås
JSM, mångkamp    Ida Sjöling K22 Sjukamp 1 Malmö
USM Charlotte Schönbeck F16 800 meter 2 Eskilstuna
2001       Åldersindelning 15, 16,17, 19,22  
USM, inomhus Charlotte Schönbeck F17 400 meter 1 Västerås
JSM Anna Björkman K22 Stav 8 Borås
JSM Fredrik Skoglund M22 Stav 4 Borås
JSM Klas Persson M22 Stav UGF Borås
JSM Jonathan Hallgren M22 110 m häck 7 Borås
JSM Peter Blom M22 Höjd 1 Borås
JSM Ida Sjöling K22 Längd 8 Borås
JSM Dagny Veinberg F19 Spjut 8 Borås
JSM Ingmar Veinberg M22 Spjut 7 Borås
JSM, mångkamp Jeanette Hansson K22 Sjukamp 2 Värnamo
JSM, mångkamp Ida Sjöling K22 Sjukamp 3 Värnamo
USM Charlotte Schönbeck F17 800 meter 2 Borås
USM Rebecka Bakszt F17 1500 meter 6 Borås
USM Olle Sandberg P17 1500 meter 6 Borås
USM Kim Wase P17 400 meter 6 Borås
2002          
JSM, inomhus Charlotte Schönbeck F19 400 meter 4 Göteborg
JSM, inomhus Rebecca Bakszt F19 1500 meter 3 Göteborg
USM, inomhus Olle Sandberg P17 1500 meter 5 Västerås
USM, inomhus Charlotta Brishammar F15 Tresteg 2 Västerås
JSM Martin Skeppstedt M22 200 meter DQ Sollentuna
JSM Erik Sikström M22 Höjd 2 Sollentuna
JSM Fredrik Skoglund M22 Stav 3 Sollentuna
JSM Ingmar Veinberg M22 Spjut 7 Sollentuna
JSM Charlotte Schönbeck F19 400 meter 1 Sollentuna
JSM Charlotte Schönbeck F19 800 meter 1 Sollentuna
JSM Rebecca Bakszt F19 1500 meter 5 Sollentuna
JSM Rebecca Bakszt F19 3000 meter 5 Sollentuna
2003          
JSM, inomhus Charlotte Schönbeck F19 400 meter 3 Västerås
JSM Ida Sjöling K22 100 m häck 4 Vellinge
JSM Ida Sjöling K22 Längd 3 Vellinge
JSM Eric Nyberg P19 Längd 6 Vellinge
JSM Charlotte Schönbeck F19 400 meter 4 Vellinge
JSM Charlotte Schönbeck F19 800 meter 1 Vellinge
2004          
JSM, inomhus Patrik Andersson P19 1500 meter 7 Malmö
USM, inomhus Amelie Engström F17 Längd 7 Bollnäs
JSM Ingmar Veinberg M22 Spjut 5 Borlänge
JSM Patrik Andersson P19 800 meter 8 Borlänge
JSM Patrik Andersson P19 1500 meter 5 Borlänge
USM Charlotta Brishammar F17 Tresteg 3 Falun
USM Julia Lärkert F15 100 meter 5 Falun
2005          
JSM, inomhus Charlotte Schönbeck K22 400 meter 2 Göteborg
USM, inomhus Elsa Hannar F17 1500 meter 8 Göteborg
USM, inomhus Sofia Öberg F15 1000 meter 1 Göteborg
USM, inomhus Nathalie Rohlén F15 1000 meter 2 Göteborg
JSM Charlotte Johansson F19 400 meter 3 Söderhamn
JSM Charlotte Johansson F19 300 m häck 5 Söderhamn
JSM Eric Nyberg M22 Höjd 7 Söderhamn
JSM Eric Nyberg M22 Längd 5 Söderhamn
USM Julia Lärkert F17 Längd 3 Hudiksvall
USM Nathalie Rohlén F15 2000 meter 1 Hudiksvall
USM Nathalie Rohlén F15 1500 m hinder 1 Hudiksvall
USM Helena Nyberg F15 1500 m hinder 6 Hudiksvall
USM, terräng Nathalie Rohlén F15 4000 meter 1 Böda
USM, terräng Sofia Öberg F15 4000 meter 6 Böda
USM, terräng LAG F15 4000 meter 1 Böda
2006          
USM, inomhus Nathalie Rohlén F17 1500 meter 1 Västerås
USM, inomhus Klara Bodinson F17 1500 meter 6 Västerås
USM, inomhus Sofia Öberg F17 1500 meter 2 Västerås
USM, inomhus Julia Lärkert F17 Längd 5 Västerås
JSM Emma Lundin F19 1500 meter 7 Huddinge
JSM, terräng LAG F19 4000 meter 3 Alingsås
USM Julia Lärkert F17 400 meter 4 Nyköping
USM Julia Lärkert F17 Längd 2 Nyköping
USM Sofia Öberg F17 800 meter 1 Nyköping
USM Nathalie Rohlén F17 1500 meter 1 Nyköping
USM Nathalie Rohlén F17 3000 meter 1 Nyköping
USM Klara Bodinson F17 3000 meter 2 Nyköping
USM Klara Bodinson F17 1500 m hinder 2 Nyköping
USM Linnéa Lord F17 1500 m hinder 8 Nyköping
USM Madeleine Serenhov F15 Höjd 5 Nyköping
USM, stafett LAG P15 4x100 meter 5 Uppsala
USM, stafett LAG P15 3x800 meter 6 Uppsala
USM, terräng Nathalie Rohlén F17 4000 meter 1 Alingsås
USM, terräng Sofia Öberg F17 4000 meter 3 Alingsås
USM, terräng Klara Bodinson F17 4000 meter 8 Alingsås
USM, terräng LAG F17 4000 meter 1 Alingsås
2007          
USM, inomhus Johan Forsberg P15 Stav 2 Malmö
USM, inomhus Madeleine Serenhov F16 Höjd 2 Malmö
JSM Daniel Östling P19 Stav 7 Uddevalla
JSM Elin Magnusson F19 1500 meter 5 Uddevalla
JSM Elin Magnusson F19 3000 meter 6 Uddevalla
USM Sofia Öberg F17 800 meter 1 Uddevalla
USM Sofia Öberg F17 3000 meter 1 Uddevalla
USM Nathalie Rohlén F17 3000 meter 2 Uddevalla
USM Klara Bodinson F17 3000 meter 3 Uddevalla
USM Klara Bodinson F17 1500 m hinder 2 Uddevalla
USM Andreas Östling P15 Stav 2 Stenungsund
USM Johan Forsberg P15 Stav 3 Stenungsund
USM Madeleine Serenhov F16 Höjd 6 Stenungsund
USM Anna Jacobsson F15 Stav 7 Stenungsund
USM, stafett LAG F17 3x800 meter 1 Huddinge
USM, stafett LAG P15 4x100 meter DQ Huddinge
USM, terräng Sofia Öberg F17 4000 meter 1 Halmstad
USM, terräng Klara Bodinson F17 4000 meter 3 Halmstad
2008          
JSM, inomhus Sofia Öberg F19 1500 meter 1 Eskilstuna
JSM, inomhus Klara Bodinson F19 1500 meter 5 Eskilstuna
USM, inomhus Madeleine Serenhov F17 Höjd 6 Eskilstuna
USM, inomhus Johan Forsberg P16 Stav 2 Sätra
JSM Rickard Karlsson M22 Tresteg 8 Norrtälje
JSM Charlotte Johansson K22 400 meter 2 Norrtälje
JSM Charlotte Johansson K22 400 m häck 2 Norrtälje
JSM Sofia Öberg F19 800 meter 1 Norrtälje
JSM Sofia Öberg F19 1500 meter 1 Norrtälje
JSM Klara Bodinson F19 3000 meter 1 Norrtälje
JSM Klara Bodinson F19 2000 m hinder 1 Norrtälje
JSM, terräng Sofia Öberg F19 4000 meter 1 Växjö
JSM, terräng Nathalie Rohlén F19 4000 meter 3 Växjö
JSM, terräng Klara Bodinson F19 4000 meter 5 Växjö
JSM, terräng LAG F19 4000 meter 1 Växjö
USM Madeleine Serenhov F17 Höjd 6 Norrtälje
USM Björn Almström P17 Slägga 8 Norrtälje
USM Rebecka Öberg F16 3000 meter 4 Täby
USM, terräng Rebecka Öberg F16 4000 meter 3 Växjö
2009          
JSM, inomhus Nathalie Rohlén F19 1500 meter 3 Göteborg
JSM Sofia Öberg F19 800 meter 1 Karlskrona
JSM Sofia Öberg F19 1500 meter 1 Karlskrona
JSM Nathalie Rohlén F19 1500 meter 2 Karlskrona
JSM Nathalie Rohlén F19 3000 meter 1 Karlskrona
JSM Klara Bodinson F19 3000 meter 2 Karlskrona
JSM Klara Bodinson F19 2000 m hinder 1 Karlskrona
JSM Sofia Öberg F19 2000 m hinder 2 Karlskrona
JSM Madeleine Serenhov F19 Höjd 7 Karlskrona
JSM Ludvig Tingåker P19 2000 m hinder 5 Karlskrona
JSM, terräng Sofia Öberg F19 4000 meter 1 Stockholm
JSM, terräng Nathalie Rohlén F19 4000 meter 2 Stockholm
JSM, terräng Klara Bodinson F19 4000 meter 3 Stockholm
JSM, terräng LAG F19 4000 meter 1 Stockholm
USM Rebecka Öberg F17 1500 meter 5 Karlskrona
USM Rebecka Öberg F17 3000 meter 2 Karlskrona
USM, terräng Rebecka Öberg F17 4000 meter 3 Stockholm
2010          
JSM, inomhus Maria Sylwán F19 400 meter 4 Malmö
USM, inomhus Linda Skantze F15 Höjd 6 Norrköping
JSM Madeleine Serenhov F19 Höjd 8 Karlstad
JSM Markus Langensköld P19 1500 meter 7 Karlstad
JSM Markus Langensköld P19 2000 m hinder 5 Karlstad
JSM Anna Jacobsson F19 Stav 6 Karlstad
JSM, stafett LAG P19 4x100 meter 2 Norrtälje
JSM, terräng Nathalie Rohlén K22 4000 meter 6 Borås
USM Emanuel Örtengren P16 1500 meter 7 Kil
USM Emanuel Örtengren P16 2000 m hinder 4 Kil
USM, terräng LAG F15 4000 meter 2 Borås
2011          
JSM, inomhus Rebecka Öberg F19 1500 meter 4 Sätra
USM, inomhus Adam Lindhe P17 Tresteg 8 Huddinge
USM, inomhus Erik Hermelin P15 200 meter 4 Huddinge
USM, inomhus Alice Eriksson F15 Tresteg 6 Huddinge
USM, inomhus mångkamp Erik Hermelin P15 Sjukamp 6 Norrköping
JSM Klara Bodinson K22 3000 meter 1 Vellinge
JSM Madeleine Serenhov K22 Höjd 6 Vellinge
JSM Therese Jernbeck F19 400 meter 1 Vellinge
JSM   Klara Bodinson K22 1500 meter 6 Vellinge
JSM, terräng Rebecka Öberg F19 4000 meter 2 Uppsala
USM Adam Lindhe P17 Höjd 6 Ystad
USM Marcus Mårtensson P16 400 meter 2 Ystad
USM Erik Hermelin P15 300 meter 1 Ystad
USM Andreas Movin P15 300 meter 2 Ystad
USM Andreas Movin P15 300 m häck 3 Ystad
USM Alice Eriksson F15 Tresteg 4 Ystad
USM, stafett LAG F15 3x800 meter 7 Växjö
2012          
JSM, inomhus Hanna Adriansson K22 60 meter 4 Bollnäs
JSM, inomhus Therese Jernbeck K22 400 meter 3 Bollnäs
JSM, inomhus Hanna Adriansson K22 Längd 7 Bollnäs
USM, inomhus Marcus Mårtensson P17 400 meter 2 Bollnäs
USM, inomhus Erik Lidén P16 60 meter 7 Göteborg
USM, inomhus Erik Hermelin P16 400 meter 4 Göteborg
USM, inomhus Linda Skantze F17 Höjd 4 Göteborg
USM, inomhus Mohammed Loukili P16 1500 meter 6 Göteborg
USM, inomhus Hedda Hanner F16 Tresteg 8 Göteborg
JSM Sofia Öberg K22 1500 meter 2 Sollentuna
JSM Rebecka Öberg K22 1500 meter 4 Sollentuna
JSM    Rebecka Öberg K22 800 meter 3 Sollentuna
USM Emma Nilsson Tengstrand F17 1500 m hinder 6 Sollentuna
USM Sara Nilsson Tengstrand F17 1500 m hinder 7 Sollentuna
USM Marcus Mårtensson P17 400 meter 3 Sollentuna
USM Andreas Movin P16 400 meter 2 Väsby
USM Mohammed Loukili P16 1500 meter 6 Väsby
USM Erik Lagerlöf P15 800 meter 5 Väsby
USM Erik Lagerlöf P15 2000 meter 7 Väsby
USM Fredrik Lorentzon P15 300 m häck 5 Väsby
USM   Andreas Movin P16 200 meter 4 Väsby
USM, stafett LAG P17 1000 meter 2 Södertälje
USM, stafett LAG P17 3x800 meter 3 Södertälje
2013          
JSM, inomhus Hanna Adriansson K22 60 meter 3 Uddevalla
JSM, inomhus Madeleine Eriksson K22 60 meter 5 Uddevalla
JSM, inomhus Madeleine Eriksson K22 60 m häck 3 Uddevalla
JSM, inomhus Frida Engström K22 Kula 5 Uddevalla
JSM, inomhus Frida Engström K22 Vikt 5 Uddevalla
JSM, inomhus Clara Westin F19 Vikt 7 Uddevalla
JSM, inomhus Linda Skantze F19 Höjd 5 Uddevalla
JSM, inomhus Adam Lindhe P19 Tresteg 4 Uddevalla
USM, inomhus Andreas Movin P17 400 meter 2 Malmö
USM, inomhus Christoffer Ekberg P17 Höjd 6 Malmö
USM, inomhus Fredrik Lorentzon P16 400 meter 2 Malmö
USM, inomhus Erik Lagerlöf P16 1500 meter 2 Malmö
JSM Malcolm Sterky P19 300 m häck 5 Västerås
JSM   Hanna Adriansson K22 100 meter 3 Västerås
JSM   Hanna Adriansson K22 200 meter 2 Västerås
JSM   Madeleine Eriksson K22 100 m häck 4 Västerås
JSM   Therese Jernbeck K22 Spjut 5 Västerås
JSM   Linda Skantze F19 Höjd 7 Västerås
JSM, stafett LAG P19 1000 meter 6 Huddinge
USM Andreas Movin P17 400 meter 2 Västerås
USM Andreas Movin P17 200 meter 4 Västerås
USM Erik Hermelin P17 400 meter 4 Västerås
USM Mohammed Loukili P17 2000 m hinder 6 Västerås
USM Erik Lagerlöf P16 3000 meter 6 Eskilstuna
USM Fredrik Lorentzon P16 300 m häck 5 Eskilstuna
USM Albin Boestad P16 Tresteg 7 Eskilstuna
USM Simon Sundström P15 2000 meter 2 Eskilstuna
USM Simon Sundström P15 1500 m hinder 1 Eskilstuna
USM  Erik Lagerlöf P16 1500 meter 8 Eskilstuna
USM, mångkamp Erik Hermelin P17 Tiokamp 5 Växjö
USM, stafett LAG P17 4x100 meter 6 Huddinge
USM, stafett LAG P17 1000 meter 1 Huddinge
USM, stafett LAG P17 3x800 meter 4 Huddinge
USM, stafett LAG P15 4x100 meter 4 Huddinge
USM, stafett LAG P15 3x800 meter 2 Huddinge
USM, stafett LAG F17 3x800 meter 6 Huddinge
USM, terräng LAG P17 4000 meter 6 Falun
USM, terräng Erik Lagerlöf P16 4000 meter 4 Falun
USM, terräng Simon Sundström P15 4000 meter 1 Falun
2014          
JSM, inomhus Hanna Adriansson K22 60 meter 3 Sätra
JSM, inomhus Anna Silvander K22 1500 meter 1 Sätra
JSM, inomhus Alexandra Lundström K22 Vikt 7 Sätra
JSM, inomhus Frida Engström K22 Vikt 6 Sätra
JSM, inomhus Madeleine Eriksson K22 60 m häck 1 Sätra
JSM, inomhus Andreas Movin P19 400 meter 4 Sätra
JSM, inomhus Linda Skantze F19 Höjd 7 Sätra
USM, inomhus Albin Boestad P17 Tresteg 4 Sätra
USM, inomhus Erik Lagerlöf P17 1500 meter 2 Sätra
USM, inomhus Simon Sundström P16 1500 meter 3 Växjö
USM, inomhus Hampus Carlens P15 Höjd 7 Växjö
USM, inomhus Jakob Krumlinde P15 Vikt 6 Växjö
JSM Anna Silvander K22 800 meter 1 Gävle
JSM Anna Silvander K22 1500 meter 1 Gävle
JSM Madeleine Eriksson K22 100 m häck 1 Gävle
JSM Linda Skantze F19 Höjd 4 Gävle
JSM Adam Lindhe M22 Höjd 3 Gävle
JSM Erik Hermelin P19 200 meter 3 Gävle
JSM   Hanna Adriansson K22 100 meter 2 Gävle
JSM, stafett LAG P19 1000 meter 5 Kil
JSM, stafett LAG P17 1000 meter 5 Kil
JSM, stafett LAG P17 3x800 meter 3 Kil
JSM, stafett LAG F19 1000 meter 6 Kil
USM Erik Lagerlöf P17 3000 meter 5 Gävle
USM Fredrik Lorentzon P17 300 m häck 6 Gävle
USM Albin Boestad P17 Tresteg 4 Gävle
USM Simon Sundström P16 3000 meter 2 Söderhamn
USM Simon Sundström P16 2000 m hinder 2 Söderhamn
USM Axel Alness Borg P16 2000 m hinder 8 Söderhamn
USM Jesper Rilegård P16 300 m häck 8 Söderhamn
USM Nils Öberg P15 1500 m hinder 6 Söderhamn
USM   Erik Lagerlöf P17 1500 meter 4 Gävle
USM, stafett LAG P17 3x800 meter 3 Kil
USM, stafett LAG F17 3x800 meter 8 Kil
USM, terräng Simon Sundström P16 4000 meter 7 Eskilstuna
2015          
JSM, inomhus Anna Silvander K22 1500 meter 1 Göteborg
JSM, inomhus Linda Skantze K22 Höjd 4 Göteborg
JSM, inomhus Adam Lindhe M22 Höjd 4 Göteborg
USM, inomhus Olof Silvander P16 1500 meter 7 Örebro
USM, inomhus Hampus Carlens P16 Höjd 4 Örebro
USM, inomhus Jakob Krumlinde P16 Vikt 3 Örebro
USM, inomhus Albin Andersson P15 60 m häck 4 Örebro
USM, inomhus Albin Andersson P15 Stav 4 Örebro
USM, inomhus Julia Rajan F15 1000 meter 4 Örebro
JSM Adam Lindhe M22 Höjd 2 Kalmar
JSM Tomas Lundberg M22 Spjut 6 Kalmar
JSM Erik Hermelin P19 200 meter 5 Kalmar
JSM Erik Hermelin P19 400 meter 6 Kalmar
JSM Andreas Movin P19 400 meter 4 Kalmar
JSM Erik Lagerlöf P19 1500 meter 7 Kalmar
JSM Erik Lagerlöf P19 5000 meter 4 Kalmar
JSM Albin Boestad P17 Tresteg 7 Kalmar
JSM Simon Sundström P17 1500 meter 4 Kalmar
JSM Simon Sundström P17 3000 meter 3 Kalmar
JSM Simon Sundström P17 2000 m hinder 2 Kalmar
JSM Madeleine Eriksson K22 100 meter 7 Kalmar
JSM Madeleine Eriksson K22 100 m häck 3 Kalmar
JSM Anna Silvander K22 400 meter 2 Kalmar
JSM Anna Silvander K22 1500 meter 1 Kalmar
JSM Anna Silvander K22 800 meter 1 Kalmar
JSM Josefine Havdelin K22 400 m häck 5 Kalmar
JSM Linda Skantze K22 Höjd 6 Kalmar
JSM Alice Eriksson K22 Tresteg 8 Kalmar
JSM Lotta Blomqvist F19 3000 meter 2 Kalmar
JSM Lotta Blomqvist F19 1500 m hinder 2 Kalmar
JSM, stafett LAG P19 1000 meter 2 Sollentuna
JSM, stafett LAG F19 1000 meter 7 Sollentuna
JSM, stafett LAG F15 3x800 meter 1 Sollentuna
JSM, stafett LAG P19 4x100 meter 2 Sollentuna
JSM, stafett LAG P19 3x800 meter 6 Sollentuna
JSM, stafett LAG P17 3x800 meter 4 Sollentuna
JSM, stafett LAG F17 3x800 meter 2 Sollentuna
USM Hampus Carlens P16 Höjd 4 Karlskrona
USM Jakob Krumlinde P16 Slägga 4 Karlskrona
USM Jakob Krumlinde P16 Diskus 8 Karlskrona
USM Ernesto Turro Herrera P15 300 meter 3 Karlskrona
USM Malex Åkerblom P15 Slägga 8 Karlskrona
USM Vilma Jonsson F16 800 meter 2 Karlskrona
USM Vilma Jonsson F16 1500 meter 2 Karlskrona
USM Mika Söderström F16 1500 m hinder 2 Karlskrona
USM Klara Tvede Jensen F15 1500 m hinder 5 Karlskrona
USM Ernesto Turro Herrera P15 Kula 7 Karlskrona
USM, terräng Simon Sundström P17 4000 meter 4 Uddevalla
USM, terräng LAG P17 4000 meter 6 Uddevalla
2016          
JSM, inomhus Adam Lindhe M22 Höjd 3 Växjö
JSM, inomhus Erik Lagerlöf P19 1500 meter 4 Växjö
JSM, inomhus Albin Boestad P19 Tresteg 4 Växjö
USM, inomhus Jakob Krumlinde P17 Vikt 3 Växjö
USM, inomhus Hampus Carlens P17 Höjd 2 Växjö
USM, inomhus Mika Söderström F17 1500 meter 1 Växjö
USM, inomhus Johanna Hellman F17 Stav 6 Växjö
USM, inomhus Albin Andersson P16 60 m häck 7 Uddevalla
USM, inomhus Elias Sahlin P15 Höjd 2 Uddevalla
USM, inomhus Elias Sahlin P15 Längd 3 Uddevalla
USM, inomhus Elias Sahlin P15 60 m häck 3 Uddevalla
USM, inomhus mångkamp Arvid Askensjö P15 Sjukamp 6 Göteborg
JSM Erik Hermelin M22 400 meter 5 Hässleholm
JSM Andreas Movin M22 400 meter 2 Hässleholm
JSM Tomas Lundberg M22 Spjut 6 Hässleholm
JSM Simon Sundström P19 1500 meter 4 Hässleholm
JSM Olof Silvander P17 2000 m hinder 2 Hässleholm
JSM Nils Öberg P17 2000 m hinder 4 Hässleholm
JSM Mika Söderström F17 1500 meter 1 Hässleholm
JSM Mika Söderström F17 800 meter 1 Hässleholm
JSM Fredrik Lorentzon P19 400 m häck 4 Hässleholm
JSM Simon Sundström P19 2000 m hinder 1 Hässleholm
JSM Albin Boestad P19 Tresteg 3 Hässleholm
JSM Linda Skantze K22 Höjd 2 Hässleholm
JSM Alice Eriksson K22 Tresteg 7 Hässleholm
JSM, stafett LAG M22 4x100 meter 5 Stockholm/S
JSM, stafett LAG M22 3x400 meter 6 Stockholm/S
JSM, stafett LAG P19 4x100 meter 4 Stockholm/S
JSM, stafett LAG P19 3x800 meter 4 Stockholm/S
JSM, stafett LAG P19 1000 meter 4 Stockholm/S
JSM, stafett LAG K22 4x100 meter 7 Stockholm/S
JSM, terräng Mika Söderström F17 4000 meter 1 Västerås
JSM, terräng Vilma Jonsson F17 4000 meter 2 Västerås
JSM, terräng LAG F16/17 4000 meter 1 Västerås
USM Linn Alness Borg F16 1500 meter 5 Vellinge
USM Albin Andersson P16 Stav 5 Vellinge
USM Malex Åkerblom P16 Diskus 8 Vellinge
USM Albin Andersson P16 110 m häck 5 Vellinge
USM, stafett LAG P17 3x800 meter 6 Stockholm/S
USM, stafett LAG P15 4x80 meter 4 Stockholm/S
USM, stafett LAG P15 3x800 meter 4 Stockholm/S
USM, stafett LAG P15 3x800 meter 7 Stockholm/S
USM, stafett LAG F17 3x800 meter 1 Stockholm/S
USM, stafett LAG F17 3x800 meter 8 Stockholm/S
USM, stafett LAG F15 4x80 meter 5 Stockholm/S
USM, stafett LAG F15 3x800 meter 3 Stockholm/S
USM, terräng LAG P15 4000 meter 3 Västerås
2017          
JSM, inomhus Vilma Jonsson F19 1500 meter 1 Göteborg
JSM, inomhus Alice Eriksson K22 Tresteg 8 Göteborg
JSM, inomhus Jakob Krumlinde P19 Vikt 5 Göteborg
JSM, inomhus Albin Boestad P19 Tresteg 7 Göteborg
USM, inomhus Gustav Andersson F15 Vikt 5 Uppsala
USM, inomhus Madeleine Aulio F15 Höjd 6 Uppsala
USM, inomhus Madeleine Aulio F15 Längd 3 Uppsala
USM, inomhus Alma Holmberg F15 1000 meter 8 Uppsala
USM, inomhus Madeleine Aulio F15 Tresteg 4 Uppsala
USM, inomhus Julius Mördrup P15 1000 meter 4 Uppsala
USM, inomhus Robin Isaksson P15 Vikt 2 Uppsala
USM, inomhus, mångkamp Madeleine Aulio F15 Femkamp 2 Uddevalla
JSM Linn Alness Borg F17 800 meter 5 Gävle
JSM Linn Alness Borg F17 1500 meter 5 Gävle
JSM Alice Eriksson K22 Tresteg 7 Gävle
JSM Linda Skantze K22 Höjd 3 Gävle
JSM Erik Lagerlöf M22 5000 meter 7 Gävle
JSM Erik Lagerlöf M22 2000 m hinder 4 Gävle
JSM Albin Boestad M22 Tresteg 4 Gävle
JSM Andreas Movin M22 400 meter 5 Gävle
JSM Mohammed Loukili M22 800 meter 6 Gävle
JSM Fredrik Lorentzon M22 400 m häck 4 Gävle
JSM Malex Åkerblom P17 Diskus 8 Gävle
JSM Malex Åkerblom P17 Kula 8 Gävle
JSM Malex Åkerblom P17 Slägga 6 Gävle
JSM Albin Andersson P17 110 m häck 6 Gävle
JSM Olof Silvander P19 2000 m hinder 4 Gävle
JSM Olof Silvander P19 800 meter 8 Gävle
JSM Daniel Langman P19 Längd 8 Gävle
JSM Jakob Krumlinde P19 Slägga 4 Gävle
JSM Jesper Rilegård P19 400 m häck 6 Gävle
JSM, terräng Erik Lagerlöf M22 8000 meter 5 Huddinge
USM Madeleine Aulio F15 Tresteg 7 Falun
USM Alma Holmberg F15 800 meter 5 Falun
USM Alma Holmberg F15 2000 meter 4 Falun
USM Alma Holmberg F15 1500 m hinder 4 Falun
USM Elisabeth Hvalgren F15 300 meter 4 Falun
USM Julius Mördrup P15 2000 meter 3 Falun
USM Julius Mördrup P15 1500 m hinder 3 Falun
USM Robin Isaksson P15 Slägga 3 Falun
USM Robin Isaksson P15 Spjut 1 Falun
USM Gustav Andersson P15 Slägga 6 Falun
USM, stafett LAG F15 3x800 meter 1 Malmö
USM, stafett LAG F15 3x800 meter 4 Malmö
USM, stafett LAG P15 4x80 meter 4 Malmö
USM, stafett LAG P15 3x800 meter 2 Malmö
USM, terräng Julia Arnhult F16 4000 meter 7 Huddinge
USM, terräng Alma Holmberg F15 4000 meter 5 Huddinge
2018          
JSM, inomhus Alice Eriksson K22 Tresteg 4 Uppsala
JSM, inomhus Mohammed Loukili M22 1500 meter 5 Uppsala
JSM, inomhus Jakob Krumlinde P19 Vikt 5 Uppsala
JSM, inomhus Karin Boestad F19 Höjd 8 Uppsala
USM, inomhus Robin Isaksson P16 Längd 3 Växjö
USM, inomhus Julius Mördrup P16 1500 meter 3 Växjö
USM, inomhus Gustav Andersson P16 Vikt 5 Växjö
USM, inomhus Maximus Jansson P15 Längd 7 Växjö
USM, inomhus Viktor Björk P15 1000 meter 3 Växjö
USM, inomhus Elisabeth Hvalgren F16 400 meter 6 Växjö
USM, inomhus, mångkamp Lisa Fröberg F16 Femkamp 2 Norrköping
USM, inomhus, mångkamp Robin Isaksson P16 Sjukamp 2 Norrköping
JSM Simon Sundström M22 2000 m hinder 1 Huddinge
JSM Albin Boestad M22 Tresteg 5 Huddinge
JSM Olof Silvander P19 2000 m hinder 3 Huddinge
JSM Albin Andersson P19 Stav 8 Huddinge
JSM Mika Söderström F19 3000 meter 8 Huddinge
JSM Johanna Hellman F19 Stav 5 Huddinge
JSM Andreas Movin M22 400 meter 4 Huddinge
JSM Jesper Rilegård M22 400 m häck 6 Huddinge
JSM Fredrik Lorentzon M22 400 m häck 4 Huddinge
JSM Hampus Carlens P19 Höjd 7 Huddinge
JSM Linn Alness Borg F19 1500 meter 6 Huddinge
JSM Axel Alness Borg M22 800 meter 7 Huddinge
JSM Simon Sundström M22 5000 meter 1 Huddinge
JSM Mohammed Loukili M22 5000 meter 7 Huddinge
JSM Linn Alness Borg F19 800 meter 6 Huddinge
JSM Olof Silvander P19 5000 meter 6 Huddinge
JSM, stafett LAG M22 3x400 meter 3 Göteborg
JSM, stafett LAG M22 3x800 meter 2 Göteborg
USM Julia Arnhult F17 3000 meter 4 Huddinge
USM Jacob Klinth P17 2000 m hinder 6 Huddinge
USM Julia Arnhult F17 1500 m hinder 5 Huddinge
USM Robin Isaksson P16 400 meter 2 Enskede
USM Robin Isaksson P16 Längd DNS Enskede
USM Julius Mördrup P16 3000 meter 4 Enskede
USM David Århammar P16 Längd 4 Enskede
USM Viktor Björk P15 800 meter 5 Enskede
USM Elisabeth Hvalgren F16 400 meter 3 Enskede
USM Gustav Andersson P16 Slägga 6 Enskede
USM Julius Mördrup P16 2000 m hinder 1 Enskede
USM David Århammar P16 Tresteg 3 Enskede
USM Robin Isaksson P16 Spjut 1 Enskede
USM Alma Holmberg F15 1500 meter 6 Enskede
USM, stafett LAG F15 3x800 meter 2 Göteborg
USM, mångkamp Robin Isaksson P16 Tiokamp 1 Uddevalla
JSM, terräng Simon Sundström M22 4000 meter 2 Högby
JSM, terräng LAG M22 4000 meter 1 Högby
JSM, terräng Mika Söderström F19 4000 meter 5 Högby
USM, terräng Julius Mördrup P16 4000 meter 5 Högby
USM, terräng Viktor Björk P15 4000 meter 2 Högby
USM, terräng Ida Krepp Ewerlöf F15 4000 meter 5 Högby
USM, terräng Liv Berglöf F15 4000 meter 7 Högby
USM, terräng LAG F15 4000 meter 1 Högby
2019          




Nyhetsarkiv
Intropass 18 januari2019-12-04 10:54
Dingolägret 2019!2019-12-03 14:41
Dingo Camp 20192019-11-13 10:52
IFK-galan 20192019-10-29 10:27
De 315 SM-medaljerna2019-10-27 17:25
2019-10-24 15:56
Veckans Gren 20192019-10-17 16:15
Hässelbyloppet 20192019-10-14 11:40
Veckans gren 9:e Oktober2019-10-11 10:15
Lena fick 08fri-jobbet2019-10-09 19:08
prova kastgrenar2019-10-01 09:37
Veckans gren 2019-09-11 15:40
Årets roligaste helg!2019-09-01 16:10
SM till helgen!2019-08-28 15:20
Tyra trea i trail2019-08-25 23:46
Lag-USM i Uppsala i dag2019-08-18 09:10
Fredrick åter under 14 2019-08-18 09:03
I dag börjar veteran-SM2019-08-16 14:18
IFK-Veckan 19-21 augusti2019-08-14 11:39
USM dag 1: Nike femma2019-08-10 12:22
JSM till helgen!2019-08-06 09:00
Finaler och Knäckebröd2019-07-27 09:05
Alina vann 1500m i Kemi2019-07-23 21:06
2019-07-15 01:00
Edvin vann på Öland2019-07-15 00:59
Elisabeth vann i Kalmar2019-07-15 00:20
Moa vann Mefjärdsjoggen2019-07-10 14:35
Simon 8:50 i Watford2019-07-02 09:28
Malin 5.79 i Spanien2019-06-12 21:07
Edvin vann i Sundsvall2019-05-29 09:38
Grattis!2019-05-25 19:00
Nordiska Skolspelen2019-05-20 22:18
Aktivera Lidingö2019-05-10 18:59
Friidrott i närbild!2019-05-09 22:00
Städhoppsträning2019-04-28 10:40
Heshlu tia i Örebro2019-04-07 12:52
Filip & Ella2019-03-25 22:48
2019-03-22 20:35
IUSM till helgen!2019-03-06 08:00
Utbildningar i närtid!2019-03-05 14:31
IU/JSM i Växjö2019-02-24 15:51
Tips till er tränare!2019-02-22 15:10
Bästa funktionärerna.2019-02-18 09:10
4 medaljer på ISM!2019-02-17 16:29
ISM till helgen!2019-02-13 10:14
Hampus 1.94 i Göteborg2019-02-02 23:16
IUDM 12-17 år 2019-01-23 05:58
2019-01-21 12:13
Vad gör en funktionär?2019-01-16 08:00
Cursus i Sydafrika2019-01-08 15:28
Save the Date 30 maj2018-12-19 08:45
Dags att motionera!2018-11-28 07:15
IFK Galan 2018!2018-11-05 14:20
IFK Lidingö Friidrott2018-11-01 08:42
2018-10-25 13:30
Klövernlägret 20182018-10-16 15:13
Resultat castorama del 12018-10-12 10:40
Funktionär 20182018-09-26 10:22
Det är inte för sent!2018-09-18 21:46
Veckans gren i kast2018-09-04 15:02
Veckans gren på Vallen2018-09-04 07:57
2018-08-27 15:34
Sara snabb i Skara2018-08-19 16:34
Sommarspelen på Stadion2018-08-14 15:45
Tyra fyra i Broloppet2018-07-25 12:49
Jacob vann Jungfruloppet2018-07-25 12:47
Daniel vann Levaloppet2018-07-23 15:40
Jacob vann i Visby2018-07-23 15:34
Mika vann 800m i Kalmar2018-07-18 17:19
Victoria fyra i Nice2018-07-12 11:28
Hasse Ljung 80 år2018-07-12 07:52
Tyra vann i Bollnäs 2018-07-11 17:14
2018-07-09 08:00
Lag-SM på fredag2018-07-04 12:58
Andreas 7.80 i Tyskland2018-06-06 00:46
Lidingöloppet on Tour2018-06-05 13:00
Fyra segrar i Minimaran2018-06-04 10:54
Anna 2:05 i Watford2018-06-03 10:51
Stockholmskampen match 22018-06-01 09:22
Helgens Stafett-SM...2018-05-27 15:55
Stafett-SM till helgen!2018-05-24 13:56
KLUBBDAG 29 maj2018-05-22 11:49
Papricaloppet den 26 maj2018-05-19 11:52
Klubbkampen 20182018-05-02 07:03
Kallemannen vann i Visby2018-04-30 10:10
Bauhaus galan 10 juni2018-04-26 11:45
KM på Vallen 20/52018-04-20 13:08
Mikkel ny i styrelsen!2018-04-13 10:23
KM Terräng 18 april2018-04-05 15:22
Funktionärsutbildning 2018-03-25 19:58
Årets Tränare 2018-03-23 10:45
Årets IFK:are2018-03-23 10:25
Årets Hane och Hona2018-03-23 09:15
Nu är nya Bullen ute2018-03-17 09:37
IJSM the movie!2018-03-08 08:31
IUSM till helgen!2018-02-28 11:00
Årsmöte 21 mars2018-02-27 09:00
Sexton medaljer på IUDM2018-02-23 15:26
IJSM till helgen!2018-02-21 11:00
Andreas fyra i Paris2018-02-16 23:34
ISM till helgen!2018-02-14 11:00
Årsmötet 21 mars 20182018-02-11 14:48
Klubbkväll 27 mars2018-02-09 11:15
Veckans Gren 20182018-02-08 15:30
IVSM-guld till Inge2018-02-04 09:17
Tre viktiga nya regler!2018-01-23 12:44
Tyra tävlade i Örebro2018-01-15 23:43
TCS Lidingöloppet2018-01-12 13:52
God 24 december2017-12-24 21:19
IFK-galan: Årets kämpe2017-12-12 13:10
IFK-galan: Årets kompis2017-12-12 12:46
Läs nya IFK-Bullen nu!2017-12-01 11:40
Ida dubbelvann i Örebro2017-11-18 22:15
3/4 Castorama på onsdag2017-10-02 15:37
Erik, kung av Uppsala2017-09-21 16:18
Tre IFKare i Skol-DM2017-09-16 12:16
Hälsans Dag i lördags!2017-09-12 15:30
Resultaten i KM 5000m2017-09-07 00:02
Melina 71a i Tjejmilen2017-09-04 08:13
En kväll på Vallen2017-08-31 10:24
2017-08-24 10:56
Nytt träningsrekord2017-08-23 07:04
Andreas tvåa i Finland2017-08-21 22:11
Jakob visar SM-form2017-08-21 06:33
USM dag 1: Dubbla brons2017-08-12 14:51
JSM till helgen!2017-08-09 12:00
Dubbelt IFK i Raukloppet2017-08-02 23:17
Anthony femma i Europa2017-08-02 23:17
Björn 4.54 i Göteborg2017-07-29 21:52
Simon hindersexa på JEM2017-07-23 23:50
Simon i JEM-final!2017-07-21 19:41
I september händer det!2017-07-13 09:32
Ida vann på Muskö2017-07-10 09:08
Inte i år heller...2017-07-08 20:17
Talar du finska?2017-06-27 14:54
Nytt i klädshopen!2017-06-16 15:03
Andreas trea i Finland2017-06-11 21:42
Andreas tvåa på Kreta2017-06-05 07:49
Ny hemsida!2017-06-01 10:20
Jobba på Touren;) ?2017-06-01 10:01
Klubbdag på Intersport2017-06-01 10:00
Stafett-SM dag 22017-05-28 10:31
Anton tvåa i Finspång2017-05-26 15:03
Stafett-SM till helgen2017-05-24 11:23
Grillkväll på torsdag!2017-05-22 11:44
Lag-SM kval på torsdag2017-05-22 11:42
Hampus över 1.982017-05-22 11:38
Linnea vann Milspåret2017-05-22 11:33
KM i helgen som var...2017-05-16 21:19
Efter 50 år sa hon ja!2017-05-16 10:36
Sofia vann Vårmilen2017-05-12 13:24
Hälsning från Florida2017-05-08 11:17
Robin över 50 i spjut2017-05-08 11:06
Hampus – the jumper2017-05-01 15:27
 
Våra sociala medier
Stolt arrangör av
Klubbsponsorer
Partners