Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
IFK LIDINGÖ
FRIIDROTT
247 Lidingö-sjuåringar i TCS Lilla Lidingöloppet
2017-10-04 14:33
Oliver Taha var fyra i den yngsta killklassen i TCS Lilla Lidingöloppet. Foto: DECA

244 killar kom i mål i P7. 132 av dem var Lidingölöpare. Av 238 tjejerna var 115 från Lidingö. Det betyder att 51 % av deltagarna i yngsta klasserna hade Lidingöanknytning!

 

I P7 hade IFK flera placeringar riktigt högt upp i resultatlistan. Inte mindre än 13 av de 30 främsta var från Lidingö. Alfred Nilsson White var tvåa, Oliver Taha fyra och Lukas Widlund. Även åttan Aron Schäder Johansson och tian Gustaf Junefelt var bland de tio främsta.

 

I F7 var Victoria Frithz (sexa) och Hanna Holmkvist (nia) bland de tio främsta och utökar vi till 30 var det hela nia Lidingötjejer med.

 

/Janne Åkerblom


Resultat TCS Lidingöloppet P7 söndag 24 september 2017

Resultat TCS Lidingöloppet F7 söndag 24 september 2017

 


Alla Lidingöresultat i TCS Lidingöloppet P7 och F7

6 F7 07:46
Victoria Frithz Sticklinge
9 F7 07:54
Hanna Holmkvist IFK Lidingö Friidrott
13 F7 08:02
Henriette Willuhn Lidingö
15 F7 08:05
Niki Hesser IFK Lidingö Friidrott
16 F7 08:08
Natalie Cermakova IFK Lidingö Friidrott
18 F7 08:11
Stella Frithz Sticklinge
21 F7 08:18
Ebba Ribbing Lidingö
25 F7 08:21
Daisy Aldell Lidingö
30 F7 08:25
Jasmine Bjurström GTV Lidingö
32 F7 08:26
Sigrid Noré IFK Lidingö Friidrott
37 F7 08:39
Malou Ejendal IFK Lidingö Friidrott
39 F7 08:40
Tilda Hiller go skola lidingö
41 F7 08:44
Sophia Ström IFK Lidingö Friidrott
45 F7 08:50
Sophia Dahlman IFK Lidingö Friidrott
46 F7 08:52
Gabriella Hellström Sticklinge Skola
49 F7 08:53
Emilia Rios Lidingö
50 F7 08:54
Josephine Skruvfors IFK Lidingö Friidrott
53 F7 09:02
Emma Nyberg Lidingö
56 F7 09:10
Caroline Burvall IFK Lidingö Friidrott
57 F7 09:12
Ida Nideborn Käppala
58 F7 09:14
Isabelle Winqvist IFK Lidingö Friidrott
59 F7 09:15
Lovisa Lindell Lidingö
64 F7 09:23
Izabelle Byman Lidingö
66 F7 09:23
Alicia Sandberg COOLA TJEJEN!
68 F7 09:27
Ester Dannestig christinaskolan
70 F7 09:28
Ebba Reuterskiöld IFK Lidingö Friidrott
71 F7 09:30
Lisa Thurezon Christinaskolan
76 F7 09:34
Vega Dackmo Lidingö
77 F7 09:35
Ida Riehl Lidingö
78 F7 09:37
Evelina Borg Lidingö
79 F7 09:38
Martina Di Meo Lidingö
80 F7 09:38
Elin Dalgaard IFK Lidingö Friidrott
86 F7 09:45
Amélie Franzé IFK Lidingö Friidrott
87 F7 09:46
Julia Lundgren IFK Lidingö Friidrott
88 F7 09:46
Amanda Åhlin Lidingö
90 F7 09:47
Clara Borgklint Lidingö
92 F7 09:48
Clara Theander Ljungbackens skola
93 F7 09:49
Elsa Wanek Terry IFK Lidingö SOK
94 F7 09:49
Alma Bjelkmar Lidingö
95 F7 09:49
Tilde Jansson IFK Lidingö SOK
96 F7 09:52
Marcela Håkanson IFK Lidingö Friidrott
97 F7 09:52
Olivia Ramberg IFK Lidingö Friidrott
99 F7 09:56
Meja Danielsson Lidingö
100 F7 09:56
Bianca Jackson Lidingö
104 F7 10:00
Ebba Hedenryd IFK Lidingö Friidrott
105 F7 10:00
Amanda Pettersson Årdal Lidingö
106 F7 10:00
Caroline Hag sticklinge
107 F7 10:00
Filippa Hofmann IFK Lidingö Friidrott
108 F7 10:02
Alice Eriksson IFK Lidingö Friidrott
111 F7 10:04
Linnea Genberg IFK Lidingö Friidrott
113 F7 10:05
Peggy Levin IFK lidingö friidrott
114 F7 10:05
Stella Blomberg IFK Lidingö Friidrott
114 F7 10:05
Vendela Jomar Lidingö
118 F7 10:12
Emma Grahn IFK Lidingö Friidrott
119 F7 10:16
Isabelle Adamsson Lundgren IFK Lidingö Friidrott
122 F7 10:17
Isabelle Lindroth IFK Lidingö Friidrott
123 F7 10:17
Felicia Gabrielson IFK Lidingö Friidrott
124 F7 10:17
Aylin Tektas Käppala Skola
125 F7 10:19
Ebba Planting-Bergloo IFK Lidingö SOK
126 F7 10:20
Norah Pendlebury Torsviksskola
127 F7 10:21
Märta Zander Wennerholm Lidingö
131 F7 10:26
Vilma Söderberg Lidingö
132 F7 10:27
Linnea Bergh IFK Lidingö Friidrott
134 F7 10:28
Lillie Liljegren Torsviksskola
135 F7 10:29
Ruth Wicknertz Torsvik
136 F7 10:29
Klara Rasmussen Lidingö
139 F7 10:30
Anna Tesdorpf Lidingö
140 F7 10:30
Gabriella Mellbrink Lidingö
142 F7 10:31
Josefine Wahlström Lidingö
147 F7 10:42
Juni Randel IFK Lidingö Friidrott
152 F7 10:44
Angelica Gallego Mattsson Lidingö
156 F7 10:53
Clara Lefvert Skärsätra Skola
157 F7 10:53
Nathalie Gyll Skärsätra
160 F7 11:00
Nora Hanberg Lidingö
162 F7 11:01
Hermine Tamm Lidingö
165 F7 11:04
Ellen Dembrower Frydén Torsvik
166 F7 11:04
Lisen Ihrfelt Lidingö
168 F7 11:05
Jacqueline Tokarski Klockargårdensskola
169 F7 11:07
Alicia Hallén IFK Lidingö Friidrott
171 F7 11:08
Amanda Roger Torsviks Skola
179 F7 11:16
Klara Nordaren bo skola
181 F7 11:18
Lykke Hedskog Lidingö
183 F7 11:22
Lily Berns Utsikten
184 F7 11:22
Vilma Nyquist Lidingö
185 F7 11:28
Elsa Wettin Lidingö
186 F7 11:28
Nora Buddgård Lidingö
187 F7 11:30
Mathilda Hållberg IFK Lidingö Friidrott
191 F7 11:35
Bianca Hammarström IFK Lidingö Friidrott
193 F7 11:41
Elsa Nerell Ljungbacken
195 F7 11:44
Madeleine Mellqvist IFK Lidingö Friidrott
196 F7 11:45
Valentina Kwarnmark Sticklinge Skola
197 F7 11:47
Ella Brännefors Lidingö
198 F7 11:47
Valentina Nöidh Lidingö
199 F7 11:47
Sonia Looft klockargården 1A
200 F7 11:48
Mira Löfman IFK Lidingö Friidrott
202 F7 11:50
Filippa Stahl IFK Lidingö Friidrott
203 F7 11:50
Josephine McDonald Lidingö
205 F7 11:55
Bianca Schlasberg IFK Lidingö
211 F7 12:04
Selma Jansson IFK Lidingö Friidrott
212 F7 12:06
Ebba Jorup Lidingö
213 F7 12:07
Nathalie Hult IFK Lidingö Friidrott
218 F7 12:27
Alva Erhardt IFK Lidingö Fotboll
221 F7 12:35
Klara Darenberg Lidingö Stad/
222 F7 12:36
Alicia Liefvendahl Lidingö
226 F7 12:42
Saga Bjärgård IFK Lidingö Friidrott
227 F7 12:46
Olivia Kapllin Lidingö
228 F7 12:47
Natalie Tillfors Lidingö
228 F7 12:47
Milli Gorsetman Lidingö
230 F7 12:49
Mirjam Scharfstein Lidingö
231 F7 12:52
Meja Kutschack Torsvik Skola
232 F7 12:58
Felicia Lee IFK Lidingö Friidrott
233 F7 13:11
Iris Grimlund Lidingö
236 F7 31:26
Isabella Hedengren IFK Lidingö Friidrott
237 F7 33:34
Astrid Dettel IFK Lidingö Friidrott
238 F7 36:04
Märtha Järlfors IFK Lidingö Friidrott












2 P7 07:04
Alfred Nilsson White IFK Lidingö Friidrott
4 P7 07:11
Oliver Taha IFK Lidingö Friidrott
5 P7 07:13
Lukas Widlund IFK Lidingö Friidrott
8 P7 07:17
Aron Schäder Johansson Lidingö
10 P7 07:19
Gustaf Junefelt IFK Lidingö Friidrott
12 P7 07:22
Ludvig Lagerwall IFK Lidingö Friidrott
16 P7 07:32
Walter Kling IFK Lidingö Friidrott
17 P7 07:33
Axel Svensson IFK Lidingö Fotboll
19 P7 07:37
Joel Grandér Lidingö
23 P7 07:43
Hugo Salford Lidingö
25 P7 07:46
Karl Johan Hurtig Lidingö
26 P7 07:48
Leo Holger Rudboda Skola
28 P7 07:51
Tom Högstedt Lidingö Slalomklubb
31 P7 07:53
Emil Edwardsson IFK Lidingö Friidrott
33 P7 07:53
Max Nilsson Gidlöf IFK Lidingö Friidrott
37 P7 07:59
Albert Lönnquist Lidingö
39 P7 08:01
Gustav Gottberg Lidingö
41 P7 08:03
Hugo Berg Lidingö
43 P7 08:04
Leo Lotfi Lidingö
45 P7 08:04
Labe Mathiesen Lidingö
46 P7 08:07
Filip Törgren Lidingö
47 P7 08:07
Lukas Ekman Lidingö Rudboda
57 P7 08:19
Vidar Kaul Ihre Skärsätra Skola
58 P7 08:20
Adrian Hevreng IFK Lidingö Friidrott
59 P7 08:21
Victor Bourgoin Lidingö
62 P7 08:21
Albert Håkansson IFK Lidingö Friidrott
63 P7 08:21
Lukas Olsson IFK Lidingö Friidrott
64 P7 08:22
Tom Ahlström LIDINGÖ
65 P7 08:22
Hugo Holm Lorsell Lidingö
66 P7 08:23
Hugo Elmblad Bo Skola
67 P7 08:24
Ludwig Löfgren IFK Lidingö Friidrott
68 P7 08:24
Wilson Boumedienne IFK Lidingö Friidrott
70 P7 08:24
Jacob Tjernqvist x
71 P7 08:26
Wilmer Carlstein IFK Lidingö SOK
73 P7 08:27
Hugo Ström Lidingö
76 P7 08:29
Olle Lundberg Ljungbacken
77 P7 08:29
Jacob Westerberg IFK Lidingö Friidrott
78 P7 08:32
Philip Otterud Torsvik - Team Otterud
79 P7 08:33
Brian Ring Rudboda dragons
80 P7 08:35
Alexander Bretz IFK Lidingö Friidrott
81 P7 08:35
Oliver Backman IFK Lidingö Friidrott
82 P7 08:35
Melvin Hellestig Lidingö
83 P7 08:37
Edgar Gyllenmo IFK Lidingö Friidrott
84 P7 08:39
Nicolai Henriksen Torsviksskola
86 P7 08:39
Jonatan Dahlstrand Lidingö
87 P7 08:43
Noel Hedman IFK Lidingö SOK
90 P7 08:45
Arvid Sandström Lidingö
92 P7 08:46
Leo Forsgren Lidingö
93 P7 08:46
Fred Sjöström IFK Lidingö Friidrott
95 P7 08:47
Henry Janson Klockargårdens Skola
96 P7 08:47
Olof Jonsson Sticklingeskola
102 P7 08:50
Theodor Strand IFK Lidingö Friidrott
104 P7 08:51
Pelle Sörén IFK Lidingö Friidrott
105 P7 08:51
Edvin Erhardt IFK Lidingö Fotboll
107 P7 08:52
Wilhelm Uggla Christinaskolan
109 P7 08:53
Daniel Johannesson IFK Lidingö Friidrott
111 P7 08:54
Marc Rudenstam IFK Lidingö
113 P7 08:54
Tom Foulds Lidingö
114 P7 08:57
Alfred Ekelund IFK Lidingö Friidrott
115 P7 08:58
Axel Öman IFK Lidingö
116 P7 08:58
Theo Fallström Lidingö Triathlon
117 P7 08:59
Filip Velander IFK Lidingö Friidrott
121 P7 09:04
Benjamin Åberg LIDINGÖ
121 P7 09:04
Alexander Almen IFK Lidingö Friidrott
124 P7 09:06
Dexter Woronowicz Lidingö
125 P7 09:07
Bobo De Hevesy IFK Lidingö Friidrott
126 P7 09:07
John Almroth Lidingö
128 P7 09:09
Melker Kjerfve IFK Lidingö Friidrott
129 P7 09:09
Emil Gunnars Lidingö
130 P7 09:09
Walter Betts IFK Lidingö Friidrott
131 P7 09:10
Fred Valdelin Lidingö
132 P7 09:13
Paul Olejak IFK Lidingö Friidrott
133 P7 09:14
Måns Paulsen Norrkroken Runners
134 P7 09:15
Viktor Sjöborg Lidingö
135 P7 09:16
Martin Grahn IFK Lidingö Friidrott
137 P7 09:19
Jakob Waessman IFK Lidingö Friidrott
138 P7 09:20
Tim Olsson Kjellin Lidingö
139 P7 09:21
Leo Holmström Lidingö
140 P7 09:26
Noah Oscarsson Lidingö
146 P7 09:31
Harry Hellman Lidingö
147 P7 09:31
Sigge Oscarson Lidingö
151 P7 09:38
Carl Hemph Lidingö
153 P7 09:39
Edvin Pettersson IFK Lidingö Friidrott
154 P7 09:39
Theodor Rydelius Lidingö
156 P7 09:40
Wilmer Persson IFK Lidingö Friidrott
158 P7 09:41
Lukas Tarandi IFK L. Orient.
161 P7 09:43
Henrik Malm IFK Lidingö Friidrott
162 P7 09:43
David Hållberg IFK Lidingö Friidrott
164 P7 09:48
Edgar Moius Bo Skola
166 P7 09:51
Leo Rheborg Lidingö
167 P7 09:53
Max Olinius Christinaskolan
168 P7 09:53
Ruben Rooth IFK Lidingö Friidrott
172 P7 09:56
Samuel Malmquist IFK Lidingö Friidrott
174 P7 09:57
August Lindberg Lidingö
175 P7 09:59
Karl Egnell IFK Lidingö
176 P7 09:59
William Nagenius Lidingö
179 P7 10:02
Oscar Wolf IFK Lidingö Friidrott
181 P7 10:06
Fred Lindberg Lidingö
182 P7 10:06
Abbe Olofsson Skärsätra skola
183 P7 10:12
Sam Evhammar Torsviks Skola
184 P7 10:12
Adam Laurin IFK Lidingö Friidrott
185 P7 10:13
William Bodemyr Lidingö
187 P7 10:15
Hugo Bidsell IFK Lidingö
192 P7 10:20
Max Louie Lecchini Elmqvist Lidingö
196 P7 10:31
Jack Gerner Sticklinge Skola
197 P7 10:35
Alve Olausson Lidingö
198 P7 10:36
James Rudgley IFK Lidingö Friidrott
199 P7 10:38
Victor Christiansson IFK Lidingö Friidrott
200 P7 10:39
Douglas Brändström IFK Lidingö
202 P7 10:43
Charlie Koskela Lindblad IFK Lidingö
203 P7 10:45
Gabriel Wahlberg bo skola
204 P7 10:45
Oskar Lindholm Bo Skola
208 P7 10:55
William Ståhlberg Lidingö Handboll
209 P7 10:59
Edward Winqvist IFK Lidingö Friidrott
211 P7 11:03
Oscar Sagoo Lidingö
212 P7 11:03
Jack Zetterberg IFK Lidingö Friidrott
213 P7 11:06
Peter Hussey Lidingö IF
217 P7 11:13
Carl-Johan Englund IFK Lidingö
219 P7 11:22
Nils Rydmark IFK Lidingö Friidrott
220 P7 11:22
Thorbjörn Sjölund Lidingö
223 P7 11:30
Ludwig Sanderhem Bo skola
224 P7 11:30
Lucas Ambrén IFK Lidingö Friidrott
225 P7 11:32
Viktor Grundsell Lidingö
226 P7 11:33
Yusuf Kirian Loukili IFK Lidingö Friidrott
227 P7 11:34
Gustav Persson Lidingö
228 P7 11:34
Adam Walden Lidingö
230 P7 11:38
Frans Toresten IFK Lidingö Friidrott
231 P7 11:39
Philip Marcusson Lidingö
233 P7 11:53
Vilgot Boström IFK Lidingö Friidrott
237 P7 12:23
Lukas Wolf Sticklinge Skola
238 P7 12:23
Jim Eriksson Klockargårdens Skola
244 P7 32:36
Samuel Nordblom IFK Lidingö

Nyhetsarkiv
IUSM till helgen!2019-03-06 08:00
Utbildningar i närtid!2019-03-05 14:31
IU/JSM i Växjö2019-02-24 15:51
Tips till er tränare!2019-02-22 15:10
Bästa funktionärerna.2019-02-18 09:10
4 medaljer på ISM!2019-02-17 16:29
ISM till helgen!2019-02-13 10:14
Hampus 1.94 i Göteborg2019-02-02 23:16
IUDM 12-17 år 2019-01-23 05:58
2019-01-21 12:13
Vad gör en funktionär?2019-01-16 08:00
Cursus i Sydafrika2019-01-08 15:28
Save the Date 30 maj2018-12-19 08:45
Dags att motionera!2018-11-28 07:15
IFK Galan 2018!2018-11-05 14:20
IFK Lidingö Friidrott2018-11-01 08:42
2018-10-25 13:30
Klövernlägret 20182018-10-16 15:13
Resultat castorama del 12018-10-12 10:40
Funktionär 20182018-09-26 10:22
Det är inte för sent!2018-09-18 21:46
Veckans gren i kast2018-09-04 15:02
Veckans gren på Vallen2018-09-04 07:57
2018-08-27 15:34
Sara snabb i Skara2018-08-19 16:34
Sommarspelen på Stadion2018-08-14 15:45
Tyra fyra i Broloppet2018-07-25 12:49
Jacob vann Jungfruloppet2018-07-25 12:47
Daniel vann Levaloppet2018-07-23 15:40
Jacob vann i Visby2018-07-23 15:34
Mika vann 800m i Kalmar2018-07-18 17:19
Victoria fyra i Nice2018-07-12 11:28
Hasse Ljung 80 år2018-07-12 07:52
Tyra vann i Bollnäs 2018-07-11 17:14
2018-07-09 08:00
Lag-SM på fredag2018-07-04 12:58
Andreas 7.80 i Tyskland2018-06-06 00:46
Lidingöloppet on Tour2018-06-05 13:00
Fyra segrar i Minimaran2018-06-04 10:54
Anna 2:05 i Watford2018-06-03 10:51
Stockholmskampen match 22018-06-01 09:22
Helgens Stafett-SM...2018-05-27 15:55
Stafett-SM till helgen!2018-05-24 13:56
KLUBBDAG 29 maj2018-05-22 11:49
Papricaloppet den 26 maj2018-05-19 11:52
Klubbkampen 20182018-05-02 07:03
Kallemannen vann i Visby2018-04-30 10:10
Bauhaus galan 10 juni2018-04-26 11:45
KM på Vallen 20/52018-04-20 13:08
Mikkel ny i styrelsen!2018-04-13 10:23
KM Terräng 18 april2018-04-05 15:22
Funktionärsutbildning 2018-03-25 19:58
Årets Tränare 2018-03-23 10:45
Årets IFK:are2018-03-23 10:25
Årets Hane och Hona2018-03-23 09:15
Nu är nya Bullen ute2018-03-17 09:37
IJSM the movie!2018-03-08 08:31
IUSM till helgen!2018-02-28 11:00
Årsmöte 21 mars2018-02-27 09:00
Sexton medaljer på IUDM2018-02-23 15:26
IJSM till helgen!2018-02-21 11:00
Andreas fyra i Paris2018-02-16 23:34
ISM till helgen!2018-02-14 11:00
Årsmötet 21 mars 20182018-02-11 14:48
Klubbkväll 27 mars2018-02-09 11:15
Veckans Gren 20182018-02-08 15:30
IVSM-guld till Inge2018-02-04 09:17
Tre viktiga nya regler!2018-01-23 12:44
Tyra tävlade i Örebro2018-01-15 23:43
TCS Lidingöloppet2018-01-12 13:52
God 24 december2017-12-24 21:19
IFK-galan: Årets kämpe2017-12-12 13:10
IFK-galan: Årets kompis2017-12-12 12:46
Läs nya IFK-Bullen nu!2017-12-01 11:40
Ida dubbelvann i Örebro2017-11-18 22:15
3/4 Castorama på onsdag2017-10-02 15:37
Erik, kung av Uppsala2017-09-21 16:18
Tre IFKare i Skol-DM2017-09-16 12:16
Hälsans Dag i lördags!2017-09-12 15:30
Resultaten i KM 5000m2017-09-07 00:02
Melina 71a i Tjejmilen2017-09-04 08:13
En kväll på Vallen2017-08-31 10:24
2017-08-24 10:56
Nytt träningsrekord2017-08-23 07:04
Andreas tvåa i Finland2017-08-21 22:11
Jakob visar SM-form2017-08-21 06:33
USM dag 1: Dubbla brons2017-08-12 14:51
JSM till helgen!2017-08-09 12:00
Dubbelt IFK i Raukloppet2017-08-02 23:17
Anthony femma i Europa2017-08-02 23:17
Björn 4.54 i Göteborg2017-07-29 21:52
Simon hindersexa på JEM2017-07-23 23:50
Simon i JEM-final!2017-07-21 19:41
I september händer det!2017-07-13 09:32
Ida vann på Muskö2017-07-10 09:08
Inte i år heller...2017-07-08 20:17
Talar du finska?2017-06-27 14:54
Nytt i klädshopen!2017-06-16 15:03
Andreas trea i Finland2017-06-11 21:42
Andreas tvåa på Kreta2017-06-05 07:49
Ny hemsida!2017-06-01 10:20
Jobba på Touren;) ?2017-06-01 10:01
Klubbdag på Intersport2017-06-01 10:00
Stafett-SM dag 22017-05-28 10:31
Anton tvåa i Finspång2017-05-26 15:03
Stafett-SM till helgen2017-05-24 11:23
Grillkväll på torsdag!2017-05-22 11:44
Lag-SM kval på torsdag2017-05-22 11:42
Hampus över 1.982017-05-22 11:38
Linnea vann Milspåret2017-05-22 11:33
KM i helgen som var...2017-05-16 21:19
Efter 50 år sa hon ja!2017-05-16 10:36
Sofia vann Vårmilen2017-05-12 13:24
Hälsning från Florida2017-05-08 11:17
Robin över 50 i spjut2017-05-08 11:06
Hampus – the jumper2017-05-01 15:27
 
Våra sociala medier
Stolt arrangör av
Klubbsponsorer
Partners